mistähän

johtuu,että raahen "meininki" on nykyään ihan perseestä?10-15v sitten oli sentään vielä jotain säpinää..
3416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Asuin paikkakunnalla 15 vuotta sitten eikä silloin ollut mitään erityisempää säpinää havaittavissa.

Äänestä

60 ja 70 raaheen muutaneiden perheiden lapset oli bailaus iässä tuolloin. Tuon jälkeen uusia työpaikkoja ei ole syntynyt. Eli paikkakunnalle ei ole muuttanut uusia perheitä. Eli baari ikäistä porukkaa on paljon vähempi ja niillä on vähemmän rahaa käytössään.

Äänestä
  • siitä se varmaan osaltaan johtuu..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ana kirjoitti:

johtuu,että raahen "meininki" on nykyään ihan perseestä?10-15v sitten oli sentään vielä jotain säpinää..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu