Onko mahdollista, että nouseva merkki ja kuumerkki (vesi) ovat niin dominoivat, että aurinkomerkki (tuli) ei näy juuri ollenkaan luonteessa?
Aina kun minulta kysytään horoskooppimerkkiäni niin kukaan ei usko sen pitävän paikkansa, koska en ole yhtään sen luontoinen vaan melkein sen vastakohta.
En tiedä astrologiasta, mutta minusta tuntuu, että syntyessäni aurinkomerkkini oli näkyvämpi minussa (edellisestä elämästä) mutta elämänkokemusten myötä muutuin nopeasti jo lapsuuden aikana enemmän nousevan merkin ja kuumerkin kaltaiseksi.
Olen siis aurinko leijona, nouseva skorpioni ja kuu ravussa.
"laskeva" aurinkomerkki?
1
258
Vastaukset
- 9+1
Se voi olla, että jää piiloon, mutta myös tulee esiin sinussa intensiivisemmissä ihmissuhteissa/tilanteissa.
Usein sanotaankin, että nousumerkki nostaa päätänsä vanhetessaan.
Tottakai Aurinkomerkki näkyy sinussa, nousumerkin kautta.
Kuu vaikuttaa myös paljon persoonaan syvällisemmin.
Eli kaiken näiden kolmen tekijöiden summa = sinä
Esim.
Aurinko Kaksonen, nouseva skorpioni
Aurinko Vesimies, nouseva skorpioni
Aurinko Rapu, nouseva neitsyt
Aurinko Jousimies, nouseva neitsyt
Aivan erilaiset ihmiset, koska Auringosta huokuu se minuus kuitenkin, toki vaikuttaa muutakin planeetat paljon. Samankaltaisuuksia löytyy, mutta osottautuu eriasioihin. Kuumerkki painottaa syvällisempiin tunnesyövereihin.
Sullakin varmasti löytyy tietyissä tilanteissa ristiriitaa, koska Auringoltasi olet Tulta ja nousu-, ja kuu vesimerkkiä, eli löysää neliöö tekee. Ristiriitaisuutta on ilmassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645180Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti662377- 2622352
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362349Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191624Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191448Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai491038- 89996
Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v12929- 66927