Kuinka usein pesette kissan hampaat? Ajattelin alottaa pesemään hampaita, ettei tarvi eläinlääkärille siitä maksaa.
hampaiden hoidosta
3
247
Vastaukset
- Katti
En oo koskaan pessy,enkä pese.
- tikru
En oo minäkään koskaan kissani hampaita pessyt ja eläinlääkärikäynneillä kissan hampaat on aina todettu hyväkuntoisiksi. Eiköhän nuo kuivaraksut hoida kissan hampaita niinkuin puruluut koiran.
- mmm.
haluat käydä tekemään niin mikäs siinä jos se kissalle sopii..Joka päivähän niitä sitten kai pitäisi rassata jos siihen rupeaa.Kaikille kissoille ei keräänny hammaskiveä lähes ollenkaan joten sinuna odottelisin ihan rauhassa vuoden verran ainakin ja käyttäisin ensimmäiset hammaskivet poistattamassa eläinlääkärillä ja sen jälkeen ehkä aloittaisin vasta harjaamaan jos hammaskivi on ongelma.Tietysti pentuna on hyvä aloittaa totutus jos meinaa joskus harjailla..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 62905
- 119704
J-mies, miten voit olla niin varma siitä
että minä olen juuri se nainen, kenen ajattelet ja haluat minun olevan, se kenelle avaat ajatuksiasi ja tunnustat syvimp79680- 39630
Jani Wickholm on kuollut
Tämä oli Janilta hieno laulu. https://youtu.be/72wWxqWon7k?is=5HKdV-H8yY466YXm36621- 86547
Alan pikkuhiljaa olemaan sinut
sen asian kanssa, että en tule enää löytämään ketään. Mikä tilanne sinulla on ja miten olet koittanut ratkaista tilante110535- 41481
- 37475
- 70446