Onko kommentoitavaa ? Itse olen sitä mieltä että palvelu on loistavaa ja osaa asiansa. Siistikin on . Pelkkiä ruusuja herralle :)
nuohooja
tyytyväinen
19636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kyllähän nuo tuntuvat asiansa osaavan.
Kukas tuo nykyisin on / lienee vaihtunut / ei nuo kehut siihen sovi mikä meillä viimeksi kävi ?
Piirinuohousjärjestelmä on vain yksi pieni hauskuus järjenvastaisessa holhousyhteiskunnassamme. Eihän se monenkaan ihmisen oikeustajuun oikein sovi, ja muistinpa asiaan liittyen taannoisen uutisen Nakkilasta, jossa yksinäinen Robin Hood taistelee tuulimyllyjä vastaan. Eikun siis Don Quijote, tietenkin. Nakkilasta on kenenkään hyvin vaikea keksiä mitään hyvää sanottavaa, mutta tuollaiset pienet asiat piristävät.
http://www.satakunnankansa.fi/lehdessatanaan/1194785084836/artikkeli/villi nuohooja valtasi nakkilan piirinuohoojan reviirin.html
.
Kuluttajana en näe mitään haittaa piirinuohoojajärjestelmässä. Ainakin omalla kohdalla se on toiminut ihan hyvin.
Eikö nuohous jotenkin kilpailuteta, eli "yhteiskunta" toimii yksityisen ihmisen parhaaksi?
Sekavaksi homma menee, jos erehtyy villiltä nuohoojalta nuohouksen ostamaan, ja JOS lakia tulkitaan niinkuin se on kirjoitettu, eli että vain vain piirinuohoojan nuohous on virallinen.
Hormejaanhan saa itsekin nuohota vaikka joka viikko, mutta virallisen nokikolarin pitää silti käydä määrävälein.
Ei tuolla järjestelmällä ole mitään tekemistä kilpailutuksen kanssa. On melko erikoista, ettei ihmiset saa itse päättää, että mistä palvelunsa ostavat. Sama pätee teksikyydeissä, alkoholikaupassa, rahapeleissä jne... Suomi Finland jess!
Autokatsastuksessa alku oli kankeaa, mutta nyt on havaittavissa vihdoinkin kilpailun tuoma hyöty, ja halvimmillaan kiesinsä saa leimattua vajaat n. 20e halvemmalla kuin täällä rakkaassa kotikylässämme. Homma kannattaa hoitaa muiden asioiden lomassa vieraalla paikkakunnalla ja tutkia hintoja internetistä.
Pian asiaan saattaa hesarin mukaan olla luvassa muutos. Ja kuten jutussa kerrotaan, niin nykyisessä natsijärjestelmässä nuohouksen hinnan määräävät kunnat...
http://www.hs.fi/kaupunki/Nuohous voi avautua kilpailulle/a1360559824257
.
Kannattaa legali lopettaa ne tietokonealan leikkityöt ja hakeutua oikeisiin töihin, jotta ei tarvi täällä vinkua kerran vuodessa maksettavasta naurettavan pienestä nuohousmaksusta.
Kyse on periaattesta ja ihmisen oikeuksista, eikä suinkaan mistään roposista.
Nuohouksen avaaminen kilpailulle on taas yksi askel Suomen jakamisesta ulkolaisen päätöksenteon mielivaltaan.
Muutamassa vuodessa ulkolaiset nuohousfirmat ovat vallanneet markkinat ja suomalaisille jää vain maksajan osuus.
Hähää meinaakkos että nuohooja on puhtaanakin musta .
Minkäslainen yksikköhinta on muilla ollut ? käsitin ensin, että nyt on pelastuslaitoksen hintaan lisätty vaan alvi, mutta se oli vielä erikseen. Eli 0,847 plus alvi.
0.847 on jo alv sisällä,ennen hinta ilmoitettiin yksikköhinta alv.
Kuka on nykyään Harjavallassa piirinuohooja? Pelastuslaitoksen sivuilla oli, että Jesse Nieminen? Kun hän viime vuonna kävi nuohoomassa, sanoi hän, että piirinuohoojan paikka olisi auki/haettavana...onko hänet siis valittu tehtävään?
satalinnasta löytyy ammattitaitoisia nokikep.. eiku kolareita.kaikki hormit nuohotaan 17 vuotiaan ammattitaidolla.
Uskon myös että juhlapaikanhakijoiden joukosta löytyisi ammattitaitoa. Ovat jo parikymppisenä teknikoita, insinöörejä, opettajia, lääkäreitä...
Olisi silkkaa tyhmyyttä sivuuttaa tuollainen osaaminen...
Lopettakaa nyt v*ttu tuo lässytys noista mamuista joka h*lvetin topicciin. Muakin v*tuttaa niiden olemassa olo äärimmäisen paljon ja en haluaisi nähdä/olla tekemisissä yhdenkään kanssa, mutta jos kysytään suora kysymys täysin muusta aiheesta ja sinulla ei ole siihen liittyvää vastattavaa niin älä tule sönkkäämään mitään, nulikka.
Olet siis rasisti. Se ei ole hyvä asia! Minua ei harmita juhlapaikanhakijat ollenkaan, vaan päinvastoin, toivon heitä tänne lisää. Jos on saatavilla käyttöön noin valtava osaaminen ja ammattien kirjo, ihmettelen miksei sitä valjasteta käyttöön palvelemaan yhteiskuntaa?!? Mikä tuossa juhlapaikanhakijoiden työllistämisessä oikein mättää??
Ehkä sanavalintani oli väärä. Olisi voinut käyttää sanoja täällä olo olemassaolon sijaan...No sano nyt sit vaikka rasistiksi jos mieli tekee vaikka ei minulla ko. porukkaa rotua silmällä pitäen mitään vastaan ole. En vaan halua olla missään tekemisissä kuten en sinunkaanlaisten kanssa, siinä mitään rasistista ole.
nuohooja tulee vaikka et täältä sitä löytäisikään ja jos itse haet piirinuohoojan paikkaa silloinkin tämä on väärä sivu.