No huh mitä salosta kuuluu!

Tämän hetken työttömyys prosentti on N:15% ja loppua ei vielä näy arvio on jo 17%.

Voi siinä tulla muutama asunto ja hintojen lasku.

Turun kaveritkin kävi salossa töissä se koskettaa laajalti.

Suomen työttömyys määrä lienee lähempänä 9%

Joten toistakymmentä prosenttia tulee jo lähimpinä kuukausina.
5126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

2 vuoden kuluttua Salosta saa ok-taloja -30-80% nykyhintapyynnöistä esim nyt pyydetään jostain 70 luvun ok-talosta maalta 100m2 150000€ ja putki-ja muut rempat tekemättä realismipyyntö olisi 100000€ ja 2v kuluttua 50- 75000€ ,ostajia ei todellakaan ole jonoksi asti ja tulevaisúudessa vielä vähemmän, joko alkaa pankeissa olla luotto-ongelmia , se on vain ajan kysymys ...

Äänestä
  • Minä veikkaa, että 10000e saa kohta -90 luvun kämpää ja siihen vielä 20000e auton kaupan päälle. luki ennusti jo 3 vuotta sitten, että viimeistään 2012 saa -90% hintaan ympäri suomeä. No ei saa, on tullut reippaasti hintaa lisää.

    Äänestä

Palkkaisivat kaupungin hommiin,eikös siellä Salossa nyttenkin hortoile 10 kaupunginjohtajaa ja apulaisjohtajaa kuntien yhdistymisen takia.Täystyöllisyys Saloon,kaikki kaupungin hommiin,kyllä senverran pitää olla mielikuvitusta että heille virka keksitään.

Äänestä

(Onkos asiat sinulla jo noin pahasti?. Otan osaa.)

Sinäkös tuon printtasit sinne,jos lukia tarkoitit niin ei ole luki vaikka käyttää nimimerkkiä Lukihäiriöinen.

Taidat olla muuli joka alkaa liikkaa kettuilemaan,luki ei ole koskaa tehnyt ilmoitusta,mutta jos jatkat samaa mallia tekemällä vastaavaa,niin sinut voidaan poistaa palstalta.

älä siis ala perättömiä juttuja levittelemään ja varsinkin kun itse teet tuon.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Luki. kirjoitti:

Tämän hetken työttömyys prosentti on N:15% ja loppua ei vielä näy arvio on jo 17%.

Voi siinä tulla muutama asunto ja hintojen lasku.

Turun kaveritkin kävi salossa töissä se koskettaa laajalti.

Suomen työttömyys määrä lienee lähempänä 9%

Joten toistakymmentä prosenttia tulee jo lähimpinä kuukausina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu