millainenkas paikka se on opiskella?
onko kukaan täältä aloittamassa nyt tänä syksynä?
läsnäolopakko ykkösvuonna?
espoon liiketalousinstituutti
9
649
Vastaukset
- Alma
Mä aloitan Espoonlahdessa YO-pohjaisen matkailuvirkailijan koulutuksen. Mille linjalle olet itse menossa?
- herkkis
juupsis puupsis, merkonomilinjalle olen menossa, mulle tuo liiketalousinstituutti on sellainen hätävaravaihtoehto ja aion ensi vuonna pyrkiä jälleen yliopistoon lukemaan hissaa. mutta mieluummin opiskelen tässä vuoden, kun olen jo puolitoista vuotta pitänyt välivuotta. ;)
- female20
Eli minä olen aloittamassa näköjään espoon liiketalousinstituutissa... Sen piti olla mulle varavaihtoehto, mutta nyt näyttää vähän siltä, että sinne minä menen... Vielä ei ole ihan varmaan, voin vielä päästä varasijalta... Taitaa nää yo-pohjaiset linjat olla aika monelle se varavaihtoehto... Missä asut?
- Alma
Niin on se mullekin varavaihtoehto AMK:lle, toivottavasti ei kuitenkaan mikään huono sellainen :)
- tatti
espoossa, tuomarilan ja kauniaisten välissä. :)
joo, täytyy todella toivoa ettei menis hukkaan tämä vuosi. mä tykkään itse kuitenkin mieluummin opiskella kuin vaan tehdä töitä paikassa josta en kuitenkaan tule ikuna uraa luomaan. mä pistin paperitkin kouluun menemään vasta elokuun alussa, kun kuulin etteivät mua yliopistoon vielä huolineet ja sain peruutuspaikan. jäin 1,4 pisteen päähän yliopiston pääsykokeissa.
mille linjalle sä aiot? toivottavasti en ole ihan yksinäni siellä yo-pohjaisella merkonomilinjalla... - female20
tatti kirjoitti:
espoossa, tuomarilan ja kauniaisten välissä. :)
joo, täytyy todella toivoa ettei menis hukkaan tämä vuosi. mä tykkään itse kuitenkin mieluummin opiskella kuin vaan tehdä töitä paikassa josta en kuitenkaan tule ikuna uraa luomaan. mä pistin paperitkin kouluun menemään vasta elokuun alussa, kun kuulin etteivät mua yliopistoon vielä huolineet ja sain peruutuspaikan. jäin 1,4 pisteen päähän yliopiston pääsykokeissa.
mille linjalle sä aiot? toivottavasti en ole ihan yksinäni siellä yo-pohjaisella merkonomilinjalla...yo-pohjaiselle merkonomilinjalle olen tulossa... Muutan Vantaalle viikonloppuna, enkä tunne pk-seutua kovinkaan hyvin... En itseasiassa edes tiedä missä koulu sijaitsee... Tai no olen kartalta katsonut, mutta en ole juurikaan käynyt espoossa... Mä jäin 2,5 pisteen päähän Vantaan evtekistä (liiketalous) ja Hyvinkäältä yhden pisteen päähän... Tosin on vielä ihan pieni mahdollisuus päästä... Mutta kyllä maanantaina espooseen ilmestyn... =)
- Alma
Alma kirjoitti:
Niin on se mullekin varavaihtoehto AMK:lle, toivottavasti ei kuitenkaan mikään huono sellainen :)
...sain nimittäin suureksi yllätyksekseni sittenkin opiskelupaikan AMK:sta! En todellakaan IKINÄ olis uskonut, en nimittäin ollut millään hirveen hyvällä sijalla jonossa :)
- minä
ainakin siel on ihan sairaan hyvännäkösii muijii!
- jkl
Voikunpa pojista voisi sanoa samaa.. !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j492338- 262233
Näin susta unta
Teit siinä temppuja ja kurkit huomaanko. Niinkuin sun tarttis sitä epäillä. Öitä tuimalle!161554Katu täyttyy askelista...
Hyvää sunnuntaita ja hyvää jatkoa jos näin...Vettä sataa, mutta hyvä vaan, ainakin kasveille.271545- 1241447
- 191093
Tiedätkö nainen sen tunteen
Kun toinen tulee jossain vastaan. Naama leviää hymyyn kuin hangonkeksi. Mulla on susta semmonen,tunne.71984Kauniit ihmiset ei ole sinkkuja, se on karu fakta
Ihmisessä on lähes poikkeuksetta aina jotain vikaa jos hän pysyy sinkkuna pitkään. Sori kun sanon tän näin suoraan, mut118963Mikset päästä irti ja hae apua
Mt ongelmiisi. En vaan voi ikinä enää luottaa sinuun, pelkään sinua ja toivon löytäväni jonkun muun. Rahaa sulla on saad89944Kristinusko - epätoivoinen yritys pelastaa ihmiset jumalalta
Ei ole mitään sellaista, mitä pitää "pelastua". Lukuun ottamatta tietysti ”jumalan” (sen ei jumalan, joka väittää oleva333893