Moi!
Oon varaamassa kaverini kans reissua ja kauhee valinnanvaikeus iski! Kokemuksia? Kaipaamme upeita rantoja, vilkasta biletystä ja halpaa shoppailua. Ollaan kaksi sinkkutyttöä ja tänniä pitäs saada pintaan, mutta ihan pahimmat turistirysät ois kiva kiertää, tai että olisi ympärillä myös niitä vähemmän tuhottuja paikkoja. Thaimaa, Malesia vai Bali? Vai joku muu? Mentäs helmi-maaliskuun aikana. Kiitti :)
Thaimaa, Malesia vai Bali?
2
667
Vastaukset
- tätäehdotan
Thaimaa o varmaan tuoho aikaa vuodesta paras ja ehkä muutenki paras. Malesia ei nii kummonen ole ja balilla saattaa sadella helmi maaliskuussa vielä aika paljon vettä. Thaimaassa ei tuoho aikaa pitäs sataa oikeestaa ollenkaa ja lämpöä piisaa. Menkää vaikka krabiin ja lähtekää sieltä veneellä phukettiin ja pysähtykää phi phillä ja koh lanta saarella muutamaks päiväks nii eiköhä siinä oo ihan hyvä seikkailu ja sopivissa määrin vähän hiljasempaa rantaa ja bailuja.
- Malesian ystävä
Malesia on aivan ihmeellinen maa, edellinen kirjoittaja ei ole tainnut siella kaydakaan, kun sanoi ettei ole kummoinen.
Halpaa, vaan luulen etta teille bilettajille tama Thaimaan turistirysa sopii paremmin, kulttuuria kun ei etsita. Suomalaiset ei nay tuntevan Aasiasta muuta kuin Thaimaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173093Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk572768Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352162Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012081Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1251930Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.81005Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67964Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11888Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77870