Helvettiin moiset muovilaatikot tieliikenteestä vaarantamasta toisten tielläliikkujien turvallisuutta!! Eihän nuo kakarat osaa edes liikennesääntöjä! Saisi olla samat kriteerit kortin saamiselle, kuin B-korttia ajettaessa. Joka ikinen päivä saa lukea lehdestä, kuinka taas on mopoautolla törmäilty. Niihin ei ole lain mukaan edes talvella pakko laittaa talvirenkaita! Hyvä että tuurilla saavat pysymään kulkineen kesälläkään tiellä. Sitten pitää ajaa kuin maanomistajat perkele keskellä tietä! On se niin COOL kun on "auto" . Tuolla on useimmilla teillä 60-70km nopeusrajoitus, mutta EI!! Siinä edessä kaahaa joku lehtiroskis 45km/h eikä subbari yhtään auta siihen vauhtiin, vaikka lähteekin se 100DB, haittaa siitä vain on, mielestäni kaikki ylimääräinen paino pitäisi karsia, jotta saisi vähän lisää nopeutta! Ja voi jeesus, kun tulee se "ylämäki" Mummot vetää rollaattorilla tuosta kopista ohi, niin että suhina käy! Ja mikä se älyttömän ärsyttävä pörinä niistä lähtee? Huh huh sanon minä! http://www.ess.fi/?article=393614
MOPO"AUTOT" ON PASKOJA JA VAARALLISIA!
mopopopomo
5144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vituttaako? Taitaa vituttaa, heh ... hyvää mopoautotalvea vaan :)
No kyllä kieltämättä kyrsii!! :) Kiitos kysymästä!
Kuka on edes keksinyt moisen liikkumisvälineen!? täysin naurettava kulkine koko muovikoppi. Noilla ei aja, kuin pilalle hemmotellut kakarat nenä niin pystyssä, ettei tietä edes näe.
Millonkohan keksitään polkypyörätraktori? Yhtä järkevä moottoriajoneuvo. Ja sitä saisi ehdottomasti ajaa jo kymmenen vuotiaana!
mopoautot ei kestä mitää ei tarvii tulla kun 1 kolari henkilöauton kanssa niin mopoauto on pahemmassa kunnossa kuin henkilöauto !!