Keskiyö näin tuossa kävit täälä palstalla. Olisi yksi kysymys pääsenkö miehestä eroon kiusaako minua vielä?
Haluaisin kunnon suhteen en tuollaista missä missä mies ei kunnioita kuin omia halujaan kaikessa. Näetkö tähän mitään.
Tunnen itse on ottanut kiusaaja asenteen kun en alennu tuommoiseen.
Pidän itseni ihmisenä, ja aivan kummallisia syytöksiä tulee kaukaa hänen asuinpaikaltaan jossa en ole edes käynyt .. karehtimistako sieltä naisilta...
Keskiyö/tuntijasi
2
72
Vastaukset
Hei
en tässä ketään muuta miestä, kuin entisen kumppanisi.
onkohan teillä yhteinen lapsi? tämä lapsi on onnellinen ja vilkas, vaikka hänen puolestaan välillä pelätäänkin.
on myös ilkeitä puheita ja vääristyneitä asioita, jotka kelluvat ympärilläsi. mutta eivät ne sinua liian syvältä pääse raapaisemaan. siitä entisestä kumppanista näen, että hän olisi lähtenyt toisen matkaan, eikä se juttu sujunut aivan rehellisin aikein. se on siis jo mennyttä aikaa.
sinulla on oma kunniasi, josta huolehdit. kun olet pää pystyssä ja oma itsesi, suojelet itseäsi ja pidät metrin muurin ympärilläsi - mikä kuuluu vain sinulle itsellesi, se alue siis - silloin sinulle alkaa paistaa aurinko. sinun toiveista tulee sen jälkeen totta. kyllä sinä pärjäät ja osaat.
t. Keskiyö- minne.päin
Kiitos Keskiyö! Olet täysin oikeassa olen eronnut juuri noin siitä yli kymmene vuotta. Niin lapsi on minulla vielä, mutta mieleltään vilka,s mutta muuten ei tee mitään pahaa. Harkitsee aina ja kysyy neuvoa ja juttelee asioista joita mieles ei pysty itse ratkaisemaan.
Käy koulua vielä ja hyvä sielä.
Tavallaan on se yksi pysynyt rinalla eksä auttaa rahallisesti aina ja muutenki jos paikalla on, ettei kaukana monien tuhansien kilometrien päässä. Siitähän ne puheet joo joihin minut vedettiin ja kiusattiin yritettiin, ja aina vaan niitä leujuu ilmassa törmään aina joskus. Kyllä olen kovasti ihminen joka laittaa pään ylväästi pystyyn ja kuljen elämää olenhan kuninkaan jälkeläinen sukututkimuksessa ilmeni :-)
Ehkä tuo mies antaa sitten periksi kun et nähnyt enää häntä ympärilläni. Tiedostan tuon mitä sanot pidän sen metrin muurin ympärillä sillä juuri pärjännyt ... alueeni jota puolustan.. Kiitos vielä Keskiyö..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671242- 42911
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että338709- 51661
- 112659
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646- 51638
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574