minulle tuli täydellinen romahdus. Menetin rakkaani, kotini, koirani, eli kaikki mitä elämässäni oli. No työ jäi... Jota en nyt pysty hoitamaan.
Kaikki tapahtu samalla viikolla ja nyt elän yhtä helvettiä läpi.
Milloin saan asunnon? Ja miksi näin kävi?
:*(
siis joo .. :( näkisikö joku?
2
94
Vastaukset
- niin yksin
yritän nostaa. kun yritän kysellä mikä meni vikaan niin saan vastaukseksi vaan vikalistan mitä olen tehnyt väärin. Mutta eikö me kaikki tehdä väärin? Erehdytä?
Hei
kyllä me kaikki teemme virheitä ja niistä opitaan. mutta ei yksi ihminen voi kaikkia virheitä tehdä, et voi syyllistää itseäsi kaikkeen.
on myös ns. kohtalo, joka antaa iskuja ja potkii eteenpäin. vasta jälkeenpäin ihminen huomaa miksi niin kävi. tulevassa on aina myös paljon uusia mahdollisuuksia.
olet tehnyt paljon töitä ja teet niitä jatkossakin. sinulla on myös onnea työsi kanssa, vaikka se nyt vaikealta tuntuukin.
sinusta tuntuu, kuin olisit vanhentunut hetkessä kymmenen vuotta. jouduit avaamaan silmäsi epämiellyttäville asioille, sinulta vedettiin matto jalkojen alta.
työasiassa sinua ymmärtää ja tukee fiksu nainen, jolla on myös vaikutusvaltaa. ole avoin hänen kanssaan.
tässä on tavallaan kaksi miestä, jotka ovat lähteneet eri suuntiin. keskelle jäi tyhjiö. tätä voi jatkua vielä jonkin aikaa, sinun on pysyttävä pystyssä ja otettava vastaan mitä tuleman pitää. mutta toki oikeus on puolellasi, edelleen sanon että tuo fiksu nainen osaa auttaa sinua. hän tuntee rakkaasi ja pitää sinun puoltasi asioissa.
ajoista minä en valitettavasti osaa puhua. mutta tulevassa sinulla on työtä ja siellä on mukavia ihmisiä, tutustut uusiin ystäviin.
sinun kannattaisi kerätä itseesi kunnon uhma, mistä saat voimaa! ala vaikka siivota tavaroitasi ja heitä turhat menemään. mennyt on mennyttä, se energia on kulunut loppuun, et sinä sitä enää tarvitse.
et voi tällä hetkellä luottaa moneenkaan, mutta itseesi voit luottaa sitäkin enemmän. sinun tuleva kotisi on kauempana, et jää nykyisille nurkille haavojasi nuolemaan. ensin työasiat kuntoon, sitten sinä voit nostaa kytkintä.
t. Keskiyö
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452132Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men581048- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910