Älkää vaan ladatko tuota koneellenne! meille se tuli itestään, vaikea tietää mistä, varmaan jostain nettipelistä mitä lapsi on pelannut! V-mäinen virus / vakoiluohjelma josta on vaikea päästä kokonaan eroon!
Sweet Im - hitonmoinen riesa
Turhautunut:/
1
136
Vastaukset
- on riesa, on
Ei saa pois. Vaikka poistaa manuaalisesti kaikki tiedostot, asentaa aina jostain itsensä uudelleen. Tuli Facebookin pelistä ja liitti koneeni virolaisten botnettiin eli googlehaut veivät ihan väärille sivuille ja suuret klikkausrahat ryssien taskuun. Onneksi jäivät kiinni kun EU kaatoi koko botnetin. Siinä oli 3 miljoonaa konetta. Sweet IM aukoo vieläkin pop upeja ja asentaa kaikkea turhaa selaimiin vaikka se rikollisten botnet-verkko meni alta reilu vuosi sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433017Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721684- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 381252
- 791080