Tita tulee takaisin!

39682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Heinolan kaupungin hallitus on yksimielisesti päättänyt, että eroon pitää päästä rva Rinnevaarasta.

Äänestä

Tänne otetaan johtajaksi muualla epäonnistunut avosylin. Siinä on tasomme.

Äänestä
  • Ei kai virkavapaus ole vielä päättynyt. Vastahan se vuodeksi myönnettiin hallituksessa.

    Äänestä

Ei muuten oteta enää. Laintuntemus nollatasoa.

Äänestä

Ja kaikki muukin on nollatasoa.

Äänestä

Tämän meno-paluu-meno-paluu muuttajan takaisin tulo tervehdyskomiteaan ehdotan valittavaksi Aarne, Raija, Tyyne, Taimi ja Laimi. He myös saavat maksaa Rinnevaaran palkan tästä lähtien.

Äänestä

Minä ehdotan joukkoon myös Jukan, Tarmon, Asko K:n Asko T:n Jari A:n Taimi P:n,
Markku F:n , sopis sinne savolaisen marttikin ja kaikki muut asiaan voimakkaasti vaikuttavat. persoonat.
Että näin se alkaa meillä hyvä tasainen elämä oikean johtajan johdattamana.
Rupeaa asiat rullaamaan.

Äänestä
  • Takkia päältä voi olla auttamassa kimmo s, juhani t, pentti r,,, ja saunaseuran koko kaarti puhumattkaan biljardipöydän ystävistä ja muista nuorisoseuralaisista.

    Herranen aika, kun paavo leskinen meinas jäädä kutsumatta pitoihin.

    Äänestä

Läksiäisiin voisi tuoda risukimpun toteaa yksi kutsutuista.

Äänestä

Häviäjän osa on todella katkera,hyllytettyjen vielä katkerampi.

Äänestä

Ei tänne maankuulua riitelijää ja laittomuuksiin perehtynyttä.

Äänestä
  • Eipä sillä Akalla ole tänne tulemist? Häh.

    Äänestä

  • HUNK. kirjoitti:

    Eipä sillä Akalla ole tänne tulemist? Häh.

    Pysy pois täältä. Ole siellä mistä tulit.

    Äänestä

Eikö anneta tuon puheenaiheen jo olla.
Kukaan ei tiedä mikä tulee olemaan ratkaisu asiassa. Sitten kun se tulee esille.
Heinola tekee omat ratkaisunsa ja Pyhäjärvi omansa.

Äänestä

Tita on virkavapaalla Pyhäjärveltä. Kunhan vuosi vaihtuu ja pyhät on pidetty Tita Rinnevaara palaa hoitamaan Pyhäjärven kaupungin kaupunginjohtajan virkaa.

Äänestä

Taasko se valitusrumba alkaa?

Äänestä

kyllä uusi valtuusto poistaa ongelman

Äänestä

jees ,jees asiat tulee kondikseen. Kaikille tulee työtahti päälle ja kukoitus alkaa .Ihmiset saavat työtä ,kun tyhjä vouhotus loppuu ja rahat menee tuottavaan työhön .Tyhjät pois joka puolelta ,käsipareja sinne missä tarvitaan. Kaikkinainen tupelointi ja kaupungin varojen turha käyttö pois. Omanedun tavottelijat vaviskoon.
Ja meille kaikille tulee hyvä joulu kun Rinnevaara suostuu palaamaan.Saa heikompi osasetkin huomiota osakseen.

Äänestä

Kaupungista on kiinni, mitä tekee.Erokirjettä ei vielä ole käsitelty. Viransijainen on valittu vuodeksi. Älkää enää sotkeko asioita enempää. Aihe ei ole hupi millekkään osapuolelle.
Edetään lain mukaan.

Äänestä

Tikkanen on Pyhäjärvellä "enintään vuoden" sopimuksen mukaan. Se siitä ja loput kirjeessä.

Äänestä

Ei hupailla. Viransijaisuus on sen aikaa kun Rinnevaara on virkavapaalla. Tervetuloa minunnii puolesta .Talousgurua tarvitaan.Päästään raiteille ja nimenomaan oikeille.

Äänestä
  • Minä ymmärrän, että hän on anonut eroa, siirtyessään Heinolaan, siis itse halunnut Pyhäjärveltä pois perheensäkin vuoksi.
    Jostain syystä Pyhäjärven toimesta ero muutettiin virkavapaudeksi, josta entinen kaupunginjohtaja ei kohtiliaisuussyistä viitsinyt kieltäytyä.
    Näin, jos hän tänne palaa, paluu on puhtaasti taloudellisuussyistä, siis kaupunki joutuu maksamaan erorahan.
    Jos hän olisi täällä viihtynyt, niin tuskin olisi minnekään hakenut.
    Nän ollen hän ei täällä viihtynyt, eikä todennäköisesti viihdy tulevaisuudessakaan..

    Äänestä

Uusi hallitus tulee maksamaan Rinnevaaran ulos kaupunginjohtajuudesta ja laittavat viran uudelleen hakuun. Kallis ratkaisu, mutta muuta käytännöllisempää ratkaisua en näe.

Äänestä
  • Kannattais matomäen katella tulevaisuutta. Kun kunta maksaa , tämä omien asioden tärkeyden vuoksi kunnan rahojen tuhlailu jatkuu.Meillä pitää olla täysin kuletettavia virkamiehiä , kepu rulettaa verovaroilla. Nämä mm.ym..jne miehet nyysivät meidän työläisten tekemät veromarkat. Kunta maksaa myös turhanpäiväiset palkkamenetykset. Onhan jollain harrastetoiminnasta päälle 40 € palkka tunnissa ja parraissa laskuissa 25 tuntia päivässä. Niin meilläkin kun ei pidetty ruokatuntia. Juttua ruokalassa.
    Rinnevaara takaisin

    Äänestä

  • matomäelle kirjoitti:

    Kannattais matomäen katella tulevaisuutta. Kun kunta maksaa , tämä omien asioden tärkeyden vuoksi kunnan rahojen tuhlailu jatkuu.Meillä pitää olla täysin kuletettavia virkamiehiä , kepu rulettaa verovaroilla. Nämä mm.ym..jne miehet nyysivät meidän työläisten tekemät veromarkat. Kunta maksaa myös turhanpäiväiset palkkamenetykset. Onhan jollain harrastetoiminnasta päälle 40 € palkka tunnissa ja parraissa laskuissa 25 tuntia päivässä. Niin meilläkin kun ei pidetty ruokatuntia. Juttua ruokalassa.
    Rinnevaara takaisin

    Ja kaikki esitykset KHO:n kautta.

    Äänestä

Edellä mainitusta työtahdista kannattaa kysäistä henkilökunnalta, miltä aihe tuntuu.

Äänestä

Joku nimitti Rinnevaaraa talousguruksi. Voi minkä vitsin murjaisi.
Maksakaa Rinnevaaralle irtisanomisajan palkaa ja pankaa istumaan johonkin pieneen nurkkahuoneeseen toimettomana. Eipä tee ainakaan vahinkoa ja ehkä lähtee vapaaehtoisesti pois nopeammin.

Äänestä

Tita on hyvä johtaja.

Hyvä-veli ja hyvä-sisko kuppikunnat eivät tykänneet, kun Tita toi päivänvaloon asiat, jotka olisi pitänyt jo vuosikymmeniä sitten nostaa pöydälle. Pyhäjärven etu on nimenomaan nyt, kun saamme parhaan mahdollisen johtajan, jos Tita tulee takaisin.

Tervetuloa Tita!

Äänestä

Edelliselle "puhujalle:ootko ihan jees kun tuollaisia puhut vai oletko saanut huomattavan palkankorotuksen?

Äänestä

Monet talousgurut osaavat kerätä omaan pussiin rahat sieltä, mistä ovat helpoiten saatavissa. Se ei kuitenkaan osoita laajempaa talousasioiden tuntemusta. Näitä lähiguruja on aika liuta siellä sun tällä.

Äänestä

Tästä tulee niin rumia ajatuksia, ettei niitä sovi edes tällä paskaväylällä julki tuoda.

Äänestä

Ai, miniäksikö pyhäjärvelle?

Äänestä
  • Ei juuri naurata.
    Tuskin miniäksi tulee, vaikka suurta rakkautta täällä häneen näyttää kohdistuvan.
    Pahaa pelkään, että veromarkkoja palaa, ennen kun sotku on ohi.
    En ole nähnyt häntä kun kuvissa.
    Paatos hänen ympärillä on jotainihmeellistä, siinä täytyy olla tunne-asioita.

    Äänestä

Paljon on kouluja käynyt, mutta kovin vähän aikaa aina viihtyy työpaikassa, Heinolasta kuultu, että vaikea persoona, narsistiksikin nimitellään. LinkedIn kertoo koulutuksesta ja työpaikoista, mutta jotain ihmeellistä on siinä, että Heinolan johtajanakin maksaa veronsa Helsinkiin...

Äänestä
  • No olipa hyvä ettei tänne tule,noin ne asiat selviää.

    Äänestä

elekeepä taas valehelko rakkikoiraksi alentuneet. rinnevaara maksaa veronsa pyhäjärvelle. ainakin tämän vuoden.

Äänestä

Nyt täytyy sanoa, että hävettää todella paljon joutuessaan myöntämään olevansa Pyhäjärveltä kotoisin! Miten ihmeessä te kestätte katsoa peiliin? Miten ihmeessä pystytte nukkumaan öisin? Miten IHMEESSÄ te olette noin katkeria, täynnä vihaa ja inhoa (helpostikin henkilöitynä) ja miten ihmeessä te voitte olla ehdolla Laguna-hankkeen sijoituspaikaksi? TE, omaan napaan tuijottavat perähikiäläiset??

Miten te jaksatte valita joukostanne (tai joukostanne poistuneista) aina uuden silmätikun, jota sitten koko kylä seipäiden ja heinähankojen kanssa jahtaa takaa?!

Lopettakaa tuo katkeruutenne ja valittamisenne, niin voipa se elämä joskus teillekin hymyillä! Ja jos ette osaa muuta, niin muuttakaa vaikka pois koko paikkakunnalta (ja yrittäkää koota tuo sama haukkumaporukka kasaan siellä uudella paikkakunnalla!), takaan että pipo lakkaa kiristämästä sitä päätä liikoja.

Ja jotta voitte itse lukea, mitä teistä pyhäkkäistä vitsaillaan, niin *KLIK*, http://hikipedia.info/wiki/Pyhäjärvi (tai moderaattoreiden poistaessa linkin, niin kirjoittakaa Googleen; Pyhäjärvi, Hikipedia).

*ja pieni lainaus em. sivulta tähän loppuun* --->

"Pyhäjärvi on kaikkien raivotautisten, juoppojen ja vaarallisten psykopaattien loppusijoituspaikka, mistä johtuen väestö on häiriintynyttä ja huonoina rabies- ja kiuruveteläisvuosina tavallista sisäsiittoisempaa."

Kasvakaa aikuisiksi!

Äänestä
  • Täysin samaa mieltä edellisen kanssa .On perkele täällä aivo invalidia todella paljon.

    Äänestä

  • ei invalidi kirjoitti:

    Täysin samaa mieltä edellisen kanssa .On perkele täällä aivo invalidia todella paljon.

    Yleensä ei täällä kauan olla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tita rules kirjoitti:

http://www.itahame.fi/?article=393796

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu