mustalaiset riehuu metrossa

kun 4 mustalaista metrossa huutavat ja sanovat että puukottavat kaikki , niin Suomen kansa vaan istuu ja odottaa, ihmettelen suuresti että kukaan ei tee mitään, ota kännykkä kuvia tai edes nauhoita näitä uhkailuja , ,ja sitten meno jatkuu samana kuin päästään ulos itiksessä, ihan lammaslauma koko Suomen kansa, no ainakin Kreikkalaiset nauttivat;)
181317
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Onkos nämä näitä Fobban urbaanilegendoja mitä se yrittää soveltaa tämän päivän uutisiksi?

Äänestä

Jos maalla tarjotaan puukkoa, sille annetaan vesurilla.

Äänestä

Hei sehän on sitä rikasta mustalaiskulttuuria. Menepäs huomauttamaan niitä niin olet rasisti.

Äänestä
  • Suomalaisten pitää jo oppia ettei sillä ole vitunkaan väliä jos on rasisti. Mieluummin olen rasisti kuin kenenkään kynnysmatto.

    Äänestä

  • Minä ja koirani olemme aina pitäneet romaneista. Nykyisin meillä on uusia ystäviä, eli somppuja, heitän ne pidämme myös kovin. Tosin hekin kiertävät meidät kaukaa.

    Äänestä

  • suomalainen11 kirjoitti:

    Suomalaisten pitää jo oppia ettei sillä ole vitunkaan väliä jos on rasisti. Mieluummin olen rasisti kuin kenenkään kynnysmatto.

    Oikein! Saattaa olla, että itse kun lähdet Kongoon, tulee machetesta sen takia, kun olet valkoinen ja tyypeillä huonoja kokemuksia (Leopold ll). Me ollaan rasisteja, jos edes suusanallisesti puutumme havaitsemaamme epäkohtaan. Olkaamme sitten rasisteja, mutta selkä suorana ja rehellisesti.

    Äänestä

Katsos kun suomessa rikoksen tekijöitä hyysätään ja hyysätään ja hyysätään ja antaa olla.

Äänestä

Joku fiksupi voisi varmaan kertoa mitä joku metrossa riehuminen liittyy kadonneisiin ihmisiin? Kun tämä nyt tänne Kadonneet ihmiset palstalle on lisätty.

Ovatkohan nämä metrossa riehujat kadonneet kenties?

Äänestä

mitä täällä kaikki aina itkee mitä netti sotureita hei oikeekin elämä on olemassa ja ne teot!

Äänestä

oliko aloittaja itse metrossa..eikä nauhoittanut ja istui kuin lammas vai mistä tarinan kuuli??

Äänestä

Jos saan nauhoitettua ulkomaalaistaustaisten,ja mustalaisten rasistista käytöstä valkolaisia kohtaan,niin mihin sen nauhoituksen lähetän?

Äänestä
  • Lähimpään poiliisilaitokseen

    Äänestä

  • valehtelet mannet EI ajele metroilla, en ole 13-vuoden aikana nähnyt yhtäkään mannea metrossa.

    Äänestä

KADONNEET MAMUT MATKAILLEN OMAAN MAAHANSA

MIKSI KELA-RAHOILLA ELÄVÄ MAMU VOI MATKUSTELLA LOMALLE KOTIMAAHANSA VAIKKA SIELLÄ ON JOS MITÄ KAUHEUKSIA (muka)?

EI OLE SATTUMA, ETTÄ YLE KÄYTTÄÄ SOSSUUN PYRKIVISTÄ MAMUISTA (usein afrikkalaisia) NIMEÄ SIIRTOLAISET

EIKÄ PAKOLAISET. Ylen tarkoituksena on peitellä maahanmuuttoturismia eli että mamut voivat Kela-korvauksilla viettää lomaa veronmaksajan laskuun ja käydä Suomesta lomalla kotimaassaan, vaikka ovat työtätekemättömiä pysyvällä lomalla Suomessakin

Yle pyrkii tällä propagandalla poistamaan arvostelun, että maahanmuuttaja pakenee henkensä edestä, mikä on valetta, koska hän voi sitten taas pelotta matkustella lomalle kotimaahansa hakemaan uusia sukulaisiaan ja naapureitaan tänne jne.

JUSSI HALLA-AHO PUHUU JUURI TÄSTÄ ELI MAAHANMUUTTOTURISMISTA OTSIKOSSA

Kotiseutumatkailu

HALLA-AHO KUMOAA MYYTTEJÄ MAAHANMUUTOSTA UUSI ESITYS

HALLA-AHON ESITYKSEN KALVOT http://qsb.webcast.fi/s/suomenuutiset/suomenuutiset_2015_0417_live/ps_turku_final.pdf

HALLA-AHON UUSIN 17.4. ENNEN EDUSKUNTAVAALEJA, KATSO VIDEO Turusta http://qsb.webcast.fi/s/suomenuutiset/suomenuutiset_2015_0417_live/#/webcast

OTSIKOT Turku 17.4.2015 Jussi Halla-aho Mikä on vikana? Mitä tehdä? Puuttuako ongelmaan vai lääkitäkö seurauksia? ”Niitä on niin vähän!” ”Voimme oppia muiden virheistä!” Ghettoutuminen ”Onhan täällä tilaa!” Maahanmuutto ei ole monoliitti Menneisyyden menestystarinat Humanitaarinen porsaanreikä Kotiseutumatkailu Aktiivisena Euroopassa Kohti taakanjakoa Ruotsin tie ei ole meidän tiemme

Äänestä

Tämä ei kuulu henkirikoksiin.

Äänestä

Ison veljen iltasatu kansalle.

Äänestä

Joulusin meitän perheeme syä AINNA perunalaatikoa ja lanttulaatikoa.
Pääle juome konjakia.

Äänestä

Ei liity aiheeseen kovin vahvasti, mutta eikö metron turvallisuusohjeissa sanota "poikkeustilanteessa älä poistu junasta vaan odota apua (tms)" -- siis vaikka seisoisi laiturilla ovet auki, pitää istua siellä puukotettavana kunnes apua saapuu.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


eikukaan tee mitään kirjoitti:

kun 4 mustalaista metrossa huutavat ja sanovat että puukottavat kaikki , niin Suomen kansa vaan istuu ja odottaa, ihmettelen suuresti että kukaan ei tee mitään, ota kännykkä kuvia tai edes nauhoita näitä uhkailuja , ,ja sitten meno jatkuu samana kuin päästään ulos itiksessä, ihan lammaslauma koko Suomen kansa, no ainakin Kreikkalaiset nauttivat;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu