Kysyin huollostakin asiaa ja sanoivat vaan että niissä legopeleissä on sitä vikaa. Meillä siis pojan pelatessa lego batman peliä, konsoli menee kesken pelaamisen jumiin, näyttö pimenee ja laite pitää kovaa ääntä.
Onko muilla ollut vastaavaa ja aiheuttaako muut legopelit samaa? Juuri ostin lapsille pukinkonttiin lego indiana jones pelin...kyllä potuttaa jos sitäkään ei voi pelata.
Wiin legopelit jumittaa konsolin
3
287
Vastaukset 3
- Wii-Specialist
Pelin legopalikat ovat viallisia; ne irtoavat pelilevystä ja tukkivat koneen. Avaa kone, poista irronneet legopalikat (ne pitää palauttaa Legon tehtaalle; niitä ei saa käyttää normaali leikkimiseen). Samalla kannattaa myös puhdistaak kone, eli käytä siihen normaalia tiskiharjaa sekä haalea vettä, johon on lisätty hiukan astianpesuainetta.
- hapapo
Juu, kyllä noissa Lego-peleissä tuota jäätymistä tosiaan tapahtui silloin tällöin. Lähinnä sitä sattui aina samassa kohtaa tiettyjä kenttiä. Mutta kaikki Wiin Lego-pelit on toistaseks tullu pelattua läpi, joten ei ne pelaamista estäneet ainakaan meikäläisen koneella. Muistelisin, että tuossa Indiana Jonesissa ei ollut jumittumista niin paljon kuin Batmanissa. Se Lego Indiana Jones on pelinä sitäpaitsi selvästi parempi ja monipuolisempi kuin nuo Batmanit. :)
- Poikien äiti
Ei siis kuitenkaan tarvitse pelätä, että kyseiset pelit hajottavat konsolin, vaikka menisivätkin jumiin, niin että töpseli pitää vetää irti seinästä?
Huollosta ehdottivat että lataa pelin muistikortille ja käyttää sitä pelaamiseen, ilman levyä siis, mutta se ei kyllä onnistu...pitäisi olla wii chanelista ladattu peli tms.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571480Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291180Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216869- 65791
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus62710- 52680
- 46675
- 76576
- 52572
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187568