https://www.facebook.com/pages/Ruukin-Leipomo/118647031628670?ref=tn_tnmn
Nyt kaikki tutustumaan Ruukin lounaskahvilaan!
Kuvaus
Ruukin lounaskahvila
Ruukin lounaskahvila Juankosken keskustassa tarjoaa kahvila- ja lounaspalveluja perinteikkäässä miljöössä entisen Kymi-yhtiön Vanhassa navetassa. Itse tehty kotiruokalounas tarjoillaan seisovasta pöydästä ja aterian lisänä ovat aina oman leipomon tuoreet ruokaleivät.
Lounas: Ma-pe kilo 10.30 - 13.30
Kotiinkuljetus
Ruukin lounaskahvilasta voi tarvittaessa tilata ruokaa tai leivonnaisia myös työpaikalle tai kotiin kuljetettuna.
Koskikahvila
Ruukin Leipomo vastaa myös Premium Boardin tehtaalla toimivan Koskikahvilan lounaspalveluista.
Pitopalvelu
Ruukin lounaskahvilan yhteydessä on juhlatila, joka soveltuu hyvin erilaisten juhlien ja tapahtumien järjestämiseen. Entisen Kymi-yhtiön Vanhan navetan juhlasali tarjoaa loistavat puitteet häille, syntymäpäiville tai muistotilaisuudelle aina 100 henkeen asti.
Ruukin leipomo-kahvila
Ruukin leipomo-kahvila toimii Kaavin keskustassa leipomon yhteydessä. Kahvilasta voit ostaa tuoreet leivonnaiset suoraan uunista tai nauttia kupposen kuumaa leppoisassa ilmapiirissä.
Juicen Tori, 73500 Juankoski
Puhelin 017-612 252,
Pirkko Tuovinen 040 7653116
[email protected]
ruukinleipomo.blogspot.fi
Ruukin leipomo
juankoski1
4
2161
Vastaukset
- Laajennusta....
Nyt sitten valtaus Kaavilla.
Kaavinlinnan toimintaa jatkaa Hotelli-Ravintola Guestia.
Onnea yrittäjälle! - Anonyymi
Hyvä niin. Toivottavasti onnistui.
- Anonyymi
No, kaikki on myyty. Omistaja harrastaa maratonia. Ihan hyvä niin.
- Anonyymi
tuskimpa pitkään toimii käpykylässä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1722940
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.642556- 2032210
- 731839
- 1021773
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91641- 1021442
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2171151- 811120
- 951069