Itsenäinen tuotekonsultti, Etätyö, Kotona tehtävä työ

Ulla_GNLD

http://goldenstore.weebly.com/tyoumlpaikat.html

9

997

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ulla_Neolife
    • Tutkimusukko

      Nämä on näitä verkostomarkkinointi huijauksia!!! Pysykää kaukana! Joudut lisäksi maksamaan, että pääset tohon "töihin!...

    • Mukana

      Kyseessä ei ole työsuhde vaan olet itsenäinen yrittäjä. 65€ on pieni raha tämänkaltaisesta edustuksesta jossa yritys tarjoaa valmiit tuotteet, logistiikan, markkinointisysteemin ja jopa verkkokaupan edustajilleen. Yritys on 61v. vanha joten päätelkää siitä onko huijausta!

      Kannattaa oottaa selvää asiallisista tahoista ennen kuin rupee kirjottelemaan täällä palstalla.

      • Tutkimusukko

        Paljonkohan tällä on mahdollista siis tienata? Siis huom realistista tienata?


      • HyväSysteemi

        Tienata voi vähän tai paljon tai jotain siltä väliltä. On omissa käsissäsi. Alkuun osa-aikaisesti ja kun tulotaso vakiintuu mieleiselle tasolle voit luopua vakiduunistakin.

        Itse päätät mille tasolle haluat jäädä.


      • Tutkimusukko

        Jos tekee paljon töitä, niin onko vai menestys taattu? Vai voiko olla niinkin, että vaikka tekee paljon töitä, niin ei menesty siitä huolimatta?

        Ja sisältääkö tuo 65 euron liittymismaksu oman verkkokaupan jne?


      • Humaaniman

        Älä hyvä ihminen lähde tuohon huijaukseen mukaan! Kannattaa käyttää järkeä näiden juttujen kanssa. Verkostomarkkinoinnissa hyötyy ainoastaan se, joka on pyramidin huipulla, ei kukaan muu.


      • KonseptitHaltuun
        Humaaniman kirjoitti:

        Älä hyvä ihminen lähde tuohon huijaukseen mukaan! Kannattaa käyttää järkeä näiden juttujen kanssa. Verkostomarkkinoinnissa hyötyy ainoastaan se, joka on pyramidin huipulla, ei kukaan muu.

        Nyt kannattais oikeesti ottaa ensin asioista selvää, ennen kuin menee täällä huutelemaan mitään huijaukseksi. Ensinnäkin se, mitä kaikkia eri "tyylilajeja" verkostomarkkinointi pitää sisällään, sillä esim tuotteiden myyntiin perustuva suoramyynti / -markkinointi ja pelkkiä liittymismaksuja keräävät pyramidipelit on todella kaukana toisistaan. Niillä ei siis ole mitään tekemistä toistensa kanssa. Kannattais ajatlla joskus omilla aivoilla ja ottaa asioista selvää, eikä vaan toistella samoja mantroja muiden vm palstan papukaijojen kanssa.

        Ja toiseksi. Jos firma on ollut markkinoilla ja pystyssä jopa kymmeniä vuosia, niin mitenköhän se olis mahdollista, jos se olis huijausta? Mm. Wincapita oli silkka pyramidihuijaus ja viranomaiset sen lopettivat. Miksi sitten tätä firmaa ei ole kaadettu viranomaisten toimesta, jos se kerran on mielestäsi myös huijaus? Selitäpä se.

        Ja ei, en ole mukana tässä ap:n konseptissa, mutta mulla sentään on joku haju, miten eri vm konseptit toimii.


    • Anonyymi

      Hei,

      Teen etätyötä tietokoneellani ja voin tehdä sitä missä vain, milloin vain, myös niin paljon tai vähän kuin haluan. Yritykseen haetaan nyt lisää työntekijöitä, joten jos sinäkin haluaisit tehdä töitä tällä tavalla niin ota yhteyttä.

      http://asiakas-palvelut.com/signup-form/?ref=FI1454

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1341
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1241
    3. 64
      1230
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1215
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1049
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      957
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      923
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      84
      847
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      791
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      686
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      618
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      592
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      564
    20. Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?

      Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi
      Luterilaisuus
      307
      555
    Aihe