Hei mulla on Nokia 3100 puhelin ja mä yritin avata siihen sitä gprs-palvelua. Otin saunalhden sivuilta ne asetusohjeet ja laitoin ne omaan puhelimeen (kirjoitin sinne asetuksiin ne aloitussivut ja IP-osoitteet jne.) ja se kyllä yhdistää kun painan että aloitussivulle. Mutta mitä ihmettä siellä sitten on? Mulla on netti mitä voin käyttää niin ei tarvi mennä kännykällä nettiin...joten ei kai se ole kokoajan päällä ja maksaako se? Kun yritin tilata väritaustakuvan ja olin lähettämässä sitä viestiä niin se viesti ei lähtenyt ja siihen tuli teksti että tarkista verkkoyhteydet..(?) Mitkä ihmeen verkkoyhteydet mun nyt sitten pitäisi tarkistaa? En halua muuta kuin tilata jonkun taustakuvan ja ehkä jonkun soittoäänen, ja nyt puhelimen vasemmassa yläkulmassa on kokoajan "G" ja kun yhdistän niin se "G" on neliön sisällä. Mitä ihmettä mun pitää tehdä, ja meneekö multa kokoajan jotain laskua siitä? Miten yleensäkään saan tilattua sellasen taustakuvan?
Pliis joku kiva ihana auta:D!!
Auttakaa tyhmää :O!
2
364
Vastaukset
- Tapani
siirretystä datasta...se g siellä yläkulmassa merkkaa että gprs-verkko on käytettävissä, ja sit ku se on neliön sisällä, se meinaa sitä, että se on käytössä. hinta on 1,5 € / mb.
viesti ei lähtenyt? lähteeks tavan tekstarit? tarkista ne viestiasetukset ja jos siellä on "sms gprs:n" ni laita pois päältä... - Violent J.
jos se sun lähettämä tilausviestikään ei lähtenyt(sms) ja sulla muuten tekstarit pelaa, sulla on luultavasti tekstiviestiesto palvelunroihin. Sen voit poistaa as.palvelun kautta. Tarvit kuitenkin vielä mms-asetukset, jotta sen väritaustakuvan saat. Tilauksen jälkeen saat linkin, mistä se ladataan.
älä huoli siitä g:stä(laskua ei synny), jos kuitenkin häirii, niin paina punaista luuria hetken aikaa niin johan poistuu.
Anyway, soita sinne as.palveluun ja kerro sinne ongelmasta. eiköhän sieltä osata neuvoa tarkemmin ja tsekkailla liittymän tiedot. Kyllä sinne "tyhmempikin" uskaltaa soittaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399230Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748074Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625850William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542409Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62127Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821769Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201710Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921486Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71458Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401393