Keskiyö

Sirkka,,

Olisitko kiltti ja katsoisit minulle, yli 50 v. vaalealle naiselle? Olen ollut yksin jo 7v. miesystäväni kuoli silloin. En löydä enää uutta, joudunko siis loppuelämäni olemaan yksin? Olen tavannut muutaman kivan miehen, joihin olen ihastunutkin, ja hekin ovat ihastuneet minuun, mutta kaikki sitten vaan jäävät siihen, miksi niin?
Eräs tumma, partainen mies on määräillyt toisia ja kieltänyt jopa juttelemasta kanssani. Itse hän kyllä juttelee naisille, ja hänellä on kaverinakin ainakin eräs vähän harmaatukkainen nainen, joka esiintyy minulle aika ikävästi. Tähän tummaan olin aiemmin ihastunut, mutten ole enää, en pidä hänestä. Vaaleahko, nuorempi mies kiinnostaa minua kovasti, mutta hänkään ei uskaltanut lähestyä minua oikeastaan tumman miehen takia varmaankin, ja nyt hän flirttailee tutulle naiselle. Olen susullinen ja mustasukkainen. t. sydän särkyneenä Sirkka.

3

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      tämä tumma mies on niin itseään täynnä, että hän taitaa olla sopimaton sinun kumppaniksesi. moni on häneen toki ihastunut ja sehän hivelee miehen itsetuntoa. mutta tahdotko sinä lähteä tällaiseen kilpailuun mukaan?

      sinä saat viestin, mikä hivelee mieltäsi. taidat jopa tirauttaa itkut sen vuoksi. näen sinulle miehen, jolla on ollut ankara avioero. on mahdollista, että tämän eron aikana häneltä myös kuoli läheinen ihminen. taidan kirjoittaa melko raa'asti, mutta näin se näkyy.
      näen myös nuoren miehen, jota sinä suojelet.

      sinun onnesi on toisessa paikassa, voisit ihan totta vaihtaa reviiriä. siellä toisessa paikassa näkyy ainakin yksi mukava mies, jonka harrastus on "keräily". hänellä on mielenkiintoinen kokoelma.
      jos tästä on mitään apua, niin sanon, että miehen keräily on hyvin arvokas harrastus.

      t. Keskiyö

      • Sirkka,,,

        Kiitos vastauksestasi, olen iloinen kun vastasit minulle. Tästä tummasta miehestä osasit sanoa juuri prikulleen oikein, sellainen hän juuri on! En missään tapauksessa halua lähteä hänen faniensa joukkoon.

        Pidän tästä nuoremmasta miehestä, josta kirjoitin, aika paljon, mutta hänen vuokseen olen nyt surullinen ja mustasukkainenkin.

        Tietäisi vaan, missä olisi uusi ympäristö, josta kerroit? haluaisin todella tavata oman mieheni, vihdoinin. Mutta en osaa ajatella, minne lähtisin täältä...


      • Sirkka4
        Sirkka,,, kirjoitti:

        Kiitos vastauksestasi, olen iloinen kun vastasit minulle. Tästä tummasta miehestä osasit sanoa juuri prikulleen oikein, sellainen hän juuri on! En missään tapauksessa halua lähteä hänen faniensa joukkoon.

        Pidän tästä nuoremmasta miehestä, josta kirjoitin, aika paljon, mutta hänen vuokseen olen nyt surullinen ja mustasukkainenkin.

        Tietäisi vaan, missä olisi uusi ympäristö, josta kerroit? haluaisin todella tavata oman mieheni, vihdoinin. Mutta en osaa ajatella, minne lähtisin täältä...

        Keskiyölle vielä...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      77
      5755
    2. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      119
      2129
    3. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      24
      2010
    4. Tyhmä persuväite = köyhä argumentti

      Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en
      Maailman menoa
      30
      1978
    5. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      57
      1957
    6. Tiesitkö? Andy McCoy ja Pelle Miljoona saavat taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on

      Ylimääräiset taiteilijaeläkkeet on jaettu ja 59 taiteilijaa sai sen. Taiteilijoiden keskimääräinen eläketulo jää hyvin a
      Maailman menoa
      64
      1394
    7. Oliko se peppu

      Vai älykkyys mikä enemmän viehätti?
      Ikävä
      73
      1316
    8. Haluan sut

      Voitaisiinko tutustua paremmin toisiimme? Ovi on aina auki sinulle. Lähelle.
      Ikävä
      39
      1125
    9. Kunnanvaltuusto koolle heti

      Tämä on erittäin vakava tilanne 17 hakkiita oli hyrylle mutta Kas kummaa kaksi hakkiota loppusuora oli Kainuusta ja Brys
      Hyrynsalmi
      29
      1099
    10. Sähköautoa vaikea hankkia koska latauspisteet puuttuu

      Suurimmassa osassa taloyhtiöitä joiden talot rakennettu 2018 tai aiemmin ei latauspisteet ole sellaisia että sähköautoa
      Maailman menoa
      60
      1098
    Aihe