kivi-iki jr?

mikäs tämä härveli on olevinaan?
uusin viritys - meneekö ce testien läpi?
http://ikikiuas.fi/ikikiuasfi//shop/IKI-kiukaat/IKI-designkiukaat/kivi_iki_puukiukaat/product/kivi_iki_jr
82691
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Hieno on mutta savukanavia on hiukan lyhennetty joten savukaasut hiukan esikuvaansa korkeammat. Suojaetäisyydet org-ikiä suuremmat joten kiviä kyljissä vähemmän.
Eiköhän tuokin mene läpi mutta päästöt ei ole parhaat mahd. mutta ei vaikuta saunomiseen millään tavalla. Arviolta (mutua) hyötysuhde hiukan org-ikiä heikompi. Org.versiossa tulipesän muoto suhteessa lämmönsiirtoon palvelee paremmin tarkoitustaan kuin tuossa. Lämpöjakauma org.ikissä parempi. Tuossa iso osa tulipinnoista on tavallaan hukattu koska muoto ei oikein ole hyvä löylynheittoa ajatellen.

Äänestä

Se tuossa ihmetyttää että missä ihmeessä ne tyyppikilvet viipyy koska tuota on jo niin paljon muutettu että vaatii oman testin? Jotenkin on vain muodostunut sellainen mielikuva ettei uutuuksia siirtymäajan aikana saisi tuoda markkinoille ilman testauksia? Narvi toi omat uutukaisensa esille ennen siirtymäajan alkua joten oli sallittua mutta tuo (jr) ihmetyttää tai tiedoissa on suuria aukkoja?

Äänestä

Vain Ikejä myydään
26.11.2012 14:02

Sitä samaa kuin aina ennenkin. Rahaa tulee siinä määrin että rahamäärien hallitsemiseksi ikejä myydään kahdella firmalla. Tiedätkö sinä mitä raha on?

http://www.huuto.net/fi/showlist.php3?tits=Iki kiuas&ccat=-1&status=N&stype=A&classification=0&sellstyle=K&odir=A&order=R&start=0&num=50

Äänestä
  • mihin sinä nyt unohdit Narvin patenttiloukkaukset ja Harvian säädettävän toisioilman? Kumpikaan ei liity avaukseen millään tavalla kuten ei tuo sinun linkkisikään (jonka olet tunkenut jo moneen avaukseen niiden aiheesta riippumatta).

    Ikiläisillä on sukset ristissä (myydään kahdella firmalla) ja sinun huumorintajusi on 0.

    Mitä muita traumojasi jotka ei liity avauksen aiheeseen millään tavalla ajattelit tässäkin viestiketjussa käsitellä? Miksi sinun pitää häiriköidä jokaisessa avauksessa??

    Äänestä

Jos huutonetin myynti-ilmoitukset Iki- kiukaista eivät sisälly Ikin markkinointi avauksiin, niin ei sitten mikään?

Jos saan ulkopuolisena ehdottaa, että myöntäisitte kiukaalle esim. S-kiukaan mallin mukaisen "Laatutakuun palautus mahdollisuudella". Ostamalla jokaiselta tyytymättömiltä asiakkaalta kiuas takaisin, vältytte samalla ikävältä julkisuudelta.

Ikejä ostetaan kahdella firmalta ja RAHAA menee siinä määrin kun ehtii!

Äänestä
  • nimensä mukaisesti, melkein ikuisesti. Ainoa kiuas, jolla on näköjään myyntiarvoa käytettynäkin. Eihän käytettyä ruosteista kiuasta, vrt. käytetty sydänkiuas, kukaan tervejärkinen ostaisi. Iki-kiukaaseen tarvii vuosienvarrella uusia vain kivet ja kestää varmasti isältä pojalle.

    Äänestä

Sama neropatti (katkeroitunut kiuasvalmistaja) linkitti vastaavaa Aito-kiukaan myynti-ilmoitusta ymmärtämättä että linkin Aito oli 30-40 vuotta vanha. Sekö on sitten ikävää julkisuutta?
Mikä mahtaa olla seuraava kiuasvalmistaja jonka haukkuu? Sydärimainos laatutakuulla tuli jo.
Eilen ilmoitin parista mainoslinkistä taas jälleen kerran ja toinen mainos poistettiin kuten aina ennenkin ja toista ei, kuten ei koskaan aikaisemminkaan. Mielenkiintoista valvontaa? Osaako kukaan arvata minkä kiuasvalmistajan mainosta ei poistettu?

Äänestä

Siksi tuo höyrypää saa rikkoa palstan sääntöjä vuodesta toiseen kontran avustuksella koska vetää ihmisiä palstalle lukemaan sen legendaarista viestittelyä kuten joku asian ilmaisi?
Minua ei mikään muu ihmetytä kuin se, ettei yksikään kiuasvalmistaja ole puuttunut vuosia jatkuneeseen toimintaan missä paitsi heidän kiukaansa sulaa päivittäin, palaa taloja yms? Sekin nyt vielä jotenkin on ymmärrettävissä ettei niitä kiinnosta em.toiminta mutta kiuasvalmistajien tms. nimien käyttö viesteissä ihmetyttää suuren suuresti ettei niihin ole puututtu?

Toisekseen, jos Sydän-mainoksia syystä tai toisesta ei ilmesty, provot houkuttelee sen takaisin palstalle joten..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kivi-iki kirjoitti:

mikäs tämä härveli on olevinaan?
uusin viritys - meneekö ce testien läpi?
http://ikikiuas.fi/ikikiuasfi//shop/IKI-kiukaat/IKI-designkiukaat/kivi_iki_puukiukaat/product/kivi_iki_jr

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu