Turvaa Jumalaan, oi Israel

HerraIsraelinPaimen

Halleluja! Israelin kansa aitouskovat rakastavat sinua!

9

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Israelin ei tule pelätä, sillä Herra on uskollinen ja muistaa antamansa lupaukset ja toteuttaa ne. Lupauksien toteutuminen on alkanut. Jumala ei ole koskaan unohtanut kansaansa. Herra vuodattaa Henkensä Israelin päälle ja he näkevät Hänet, ristiinnaulitun. Se on yhden profetioista toteutumisen hetki. Ei Israelin tähden vaan Jumalan pyhän nimen tähden niin tapahtuu.

      Maailmassa on vain yksi juutalainen valtio ja se on rakennettu juutalaisten muinaiseen kotimaahan, jonka ikuinen pääkaupunki Jerusalem on sen sykkivä sydän.

      http://www.youtube.com/watch?v=Njxi0C78kd0

    • Ikävä kyllä Jumala ei turvaa Israelia enää, sillä hän kuoli jo aikoja sitten. Olen syvästi pahoillani.

    • Hei,

      Israelissa on jotakin taikaa pyhänä kaupunkina, vaikkein mikään Israelin fanaattinen fani olekaan. Vuosien saatossa olen tavannut ihmisiä, joille Israel merkitsee jotakin erityistä ja he kutsuvat Israelia Iiiisraaeeliksi pitkään venyttäen.

      Toki ostin itsekin matkan uudeksi vuodeksi hääpäiväämme viettämään Eilatiin, jossa 25 v sitten olimme häämatkalla. Ehkä tuon matkan jälkeen mielipiteeni muuttuvat, mutta toivottavasti Hamas vastaan Israel ei tee meille uudenvuoden ilotulitusta.
      Ja toivottavasti Jerusalemiin järjestetään aiottu retki. Jotain pyhää on astella via Doloresaa.

      t. Maarit-pappi

    • Maarit. Olet tietysti sellainen hellyttävä, joka on imenyt sisuksiinsa koko kristinuskon kaikkine kliseineekin. Mutta on käynyt niin, että hyvin monet Jerusalemissa vierailleet ovat tunteneet olevansa Jeesuksia. Uskominen tekee välillä kepposia, ja jotkut ovat kertoneet kuulleensa Jumalan puhuvan. Tulee luulosairautta.

    • hjklkjh

      Turvaa Jumalaan, oi Israel

      Israel on Juutalaisvaltio joka ei turvaa Jeesukseen, eikä Paavaliin.

    • Tuo on aivan totta. Mutta minusta tuntuu, että Israel turvaa ainoastaan aseistukseensa ja sotakykyynsä, sekä Yhdysvaltoihin. Mutta pitää muistaa Jeesuksenkin olleen juutalainen, ei kristitty. Se tosin ei Israelissa mitään merkitse.

      • keitä me olemme??!

        Voisitko seurata aikaasi JO!
        Katso j akuuntele tarkasti ohjelmatallenus, koska tästä ei valtamedia suostu uutisoimaan vaikka kuinka olen heitä kehottanut! Sinunkin käsityksesi asoista perustuu yleläisyyteen!
        Ohjelma-arkistosta...Israel puhuu....Israel Hamasin rakettitulen alla!
        Suomalaisten kannattaisi miettiä sanomisiaan ja sitä mihin heidän mielipiteensä perustuvat.
        Euroopalla on jo raskas taakka kannettavanaan, kun muistaa mielipuolisen Hitlerin toiminnan "suosion"...sekin perustui valheelliseen tiedotukseen! Kenellä on tiedotus vallassaan se on valjon vartia! On hyvä muistaa myös 1300-lukua, kun mustasurma raivosi Euroopassa, ja se onnistuttiin vierittämään juutalaisten syyksi!
        Hirvittävä on Euroopan syntitaakka!

        Musta surman nimellä kulkeva ruttoepidemia oli lähtölaukaus eräälle historian verisimmistä ja järjettömimmistä juutalaisvainoista. Kyseinen epidemia riehui Euroopassa vuosien 1347-1350 välisenä aikana, joka oli todennäköisesti kulkeutunut Aasiasta rottien välituyksellä.
        Tauti tappoi maanosan väestöstä lähes kolmanneksen, ja vaati todella kekseliäisyyttä saada sekin juutalaisten aikaan saannokseksi, mutta niin vain siinä kuitenkin kävi
        Huhu siitä että juutalaiset olisivat olleet ruttoepidemian takana sai alkunsa pienestä ranskalaisesat Chamberyn kylästä. Paikallista juutalaissyntyistä lääkäriä kidutettiin hirvittävästi, ja lopulta hänestä saatiin puristettua ulos tunnustus. Sen mukaan juutalaiset olivat tehneet yksissä tuumin suunnitelman kristittyjen tuhoamisesta.
        Lääräsi, nimeltä Balagvinus, "tunnusti" ennen kuolemaansa kidutuspenkillä,että juutalaiset olivat myrkyttäneet suuret Thononin vesilähteet joista kylä sai juomavetensä, heittämällä niihin mustaa ja punaista myrkkyjauhoa, ja niin kaikki vettä juoneet sairastuivat ruttoon

        .Viestiä lähetettiin kaikkialle ympäröiviin kaupunkeihin, ja samalla varoitettiin että koko myrkytysoperaatioiden tarkoituksena oli juutalainen salaliitto, tavoitteenaan maailmanherruus!
        Hirvittävät vainot saivat alkunsa näistä valheista. Strasbougin juutalaisella hautausmaalla poltettiin kaikki kaupungin juutalaiset elävänä roviolla helmikuussa 1349, ja lähes kaikki kaupunkilaiset olivat kerääntyneet todistamaan tapahtumaa.

        Huolimatta siitä että silloinen Rooman paavi oli vedonnut vainojen pysäyttämiseksi, niitä toteutettiin jatkuvasti. Paavillinen viesti olo hyvin looginen, ja siinä todettiin ruton riehuvan myös niillä seusuilla joilla ei asunut ainuttakaan juutalaista.
        Freiburgin kaupungissa kidutettiin erästä hiljakkoin Jerusalemista palanutta juutalaista niin hirvittävästi, että hän kumosi paavillisen väittämän ja "myönsi" tuoneensa mukanaan erityista myrkkyjauhoa, joka tappaa kristittyjä mutta ei tehoa juutalaisiin!


    • Halleluja!

      Halleluja! Sapatti, Jeesus, Daavid, Uusitestamentti, Jerusalem, Uskovainen, risti, Kristinusko, nöyrä, totella, rakkaus, armo, synti.

    • sanoistasisut tuomit

      perääntykööt kaikki maat ja ihmiset, jotka tahtovat pahaa Israelille. häpeä Suomi kun Israelille et tukea osoita. Kiitos suomalaisille, jotka lohdutuksen sanoja Israelille sanotte, rukoillen tai keskusteluissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      383
      7997
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      114
      5608
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      114
      4662
    4. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      189
      4473
    5. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      33
      4468
    6. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      52
      3967
    7. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3863
    8. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      77
      3737
    9. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      40
      3673
    10. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      85
      3481
    Aihe