Poltakaa vaan ruohoa

Herkille ihmisille, joilla mahdollisesti jo entuudestaan psyykeongelmia ollut, voi kannabiksen käyttö laukaista jo ensimmäisestä käyttökerrasta psykoosin, puhuvat "ikuisesta matkasta".

Huumepsykoosissa sekoiltu nyt oikeen kunnolla.
4434
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja lääketieteen ratkaisu tähän on kidutus,hybridit ja alkoon..

Äänestä

Poliisi sanoi, ettei poika käyttänyt huumeita eikä viinaksia. Oliko vauvassa pahoinpitelyn jälkiä? Oliko sellaisesta lähtenyt tilanne?
Kätilö huomasi ja alkoiko tutkimaan lasta tarkemmin?

Äänestä
  • Käy katsomassa "pojan" videoita ja levytyksiä. Sekoilua ja vaatteissa näkyy huumekasvin kuvia bileissä. Juuri murha.infossa tiedettiin tuon porukan vetävän ihan mitä vaan. Huumepsykoosi on ihan todennäköinen vaihtoehto. Ei normaalia ihminen tuollaista tee. Terveydenhoitaja on esim. sanonut, että ei saa polttaa huumesätkää sisällä vauvan takia ja kaverilla pimeni loputkin vintissä. Tottakai poliisille kaikki heti sanoo, ettei se mikään alko tai narkkis oo. Mutta odotellaan loputulos vielä. Saattaa olla niin, ettei poliisilla ole ensi viikolla lupaa tiedottaa onko huumeita vai ei.

    Äänestä

Aistikkaat ihmiset ei juuri dopingia tarvi.

"SDPartalaishumanoidit" taas viikoittain arkirobottelunsa jälkeen marssivat jonossa perjantaipullonsa perään: Tunnepuolikun ei noilla oikein näytä aukeavan muuta kuin viinan voimalla!

Alkuviikosta nämä valtion virastojen seniilit kaappijuopottelijat purkavat alkoholiänkyräänsä kunnon Suomalaisiin hyviin ihmisiin!

Enpä ihmettele että täällä Lappeenrannassa sattui tälläinen tragedia, en yhtään.

Niin epähumaania toimintaa järjestelmällisesti ja tehokkaasti organisoidusti harrastavat ainakin verottaja, työkkäri, valtion "erityisrahoituslaitos" finnveran yms. toimesta. Myös terveydenhuolto näytti pimeän puolensa H1N1-skandaalin tuoksinnassa.

Se pari piirua oli aivan liian vähän... ja sekin taisi mennä väärään suuntaan... sinne vasemmalle ihmisyydestä.

Nyt kipin kapin parituhatta piirua lähemmäksi ihmistä ja Suomi voisi ehkä... ehkä välttää neukkulan tahi natsisaksan tuhoisan kohtalon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Narkkaripellet kirjoitti:

Herkille ihmisille, joilla mahdollisesti jo entuudestaan psyykeongelmia ollut, voi kannabiksen käyttö laukaista jo ensimmäisestä käyttökerrasta psykoosin, puhuvat "ikuisesta matkasta".

Huumepsykoosissa sekoiltu nyt oikeen kunnolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu