Viekö muilla öljyä?

Itellä on 1.8 Zetec moottorinen Ford Escort,ajettu n.120tkm!Viimeisen 8000tkm on hävinny koneesta 1/3mittatikullista öljyä...Muilla vastaavaa...?Normaalia?
4638
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei pitäs viedä ainakaan alle 250tkm ajettu, enemmästä ei kokemusta.

Äänestä

sehän on melkein 20cm...

Äänestä

taas teidän reviirille, mutta sanotaan nyt kun aloitin, ihan normaalia 30-sarjan öljyllä, eli esim. fordin omalla. Lorautin joskus 0w-40(tiedän, laitonta) ja kas kulutus putos alle puoleen. Siis öljyn kulutus..:)

Äänestä

Esim. Toyotat vievät öljyä uutenakin. Ja ainakin oma Doch Sierra 200tkm, mutta jälkimmäisessä jo koneen kulumisen vuoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fordman kirjoitti:

Itellä on 1.8 Zetec moottorinen Ford Escort,ajettu n.120tkm!Viimeisen 8000tkm on hävinny koneesta 1/3mittatikullista öljyä...Muilla vastaavaa...?Normaalia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu