Mites täällä on mennyt?
Kesälomilta ollaan palattu, ja hyvä on meininki.
Toivottavasti kaikille kuuluu hyvää =).
On tullut kuunneltua Novaa ja se on hyvä kanava.
Tosin täytyy jopa minunkin myöntää että Novan soittama musiikki on aika tylsää, koska samat laulut soi kokoajan.
Mutta toimittajat on hyviä ja heidän juttunsa ovat kuunneltavia.
Kesälomalta ollaan tultu =)
3
356
Vastaukset
- kuuntelija
Lueskelin tätä palstaa taannoin ja jäin ihmettelemään näitä Nova-fanaatikkojen kirjoituksia. Orava ja shine pitävät Novasta niin suurta mekkalaa, että tavallista radion kuuntelijaa alkaa ihmetyttään teidän "käännytystyö".
Osaan kansaa kyllä uppoaa "toimittajien" tai puhelinhölöttäjien lapselliset juonnot ja puhkisoitettu hittimusiikki, mutta en olisi ikinä uskonut, että tämmöisiä fanaatikkojakin on olemassa. Ehkäpä pitkäaikainen Novan kuuntelu altistaa fanatismiin? Toisaalta en kyllä ymmärrä, kuka pystyy Novaa pitkiä aikoja kuuntelemaan?
Itsekkin olen Novaa sen verran kuunnellut, että tiedän mistä kirjoitan. Onneksi kuuntelijalla on vapaus valita ja on olemassa paljon erilaisia radiokanavia. Niin että muistakaa nyt painaa se takasumuvalo päälle.- jussi
niiin..........
- timo
jussi kirjoitti:
niiin..........
mistä kohtaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648