Aina kun koko perhe on koolla ja vieraita tulee, niin niitä pitää kätellä.. Lehahdan aina niiin tulipunaseksi, sekoan sanoissa ja muuta.. Nolottaa kun muut katsoo mua sillon ku tervehin.. Tää on oikersti tosi ahdistavaa ja oon jo monta kertaa paennut tälläsiä tilanteita. Nyt jouluks tulossa vieraita ja pelkään jo nyt!!! OON 17v tyttö, oisko jollain jotain vinkkejä?! Oisin niiiin kiitollinen!!
Mikä tähän tepsis?
ujostelijapunastelija6#
2
156
Vastaukset
- qqweruuo
Mulla vähän samaa ongelmaa myös. Ei mulla muuta kuin että ole vaan omaitsesi..niin mäkin yritän tehdä mutta vaikeaa se on.
- päivää vaan sulle
Jos suinkin voit harjoitella äitisi, isäsi tai kaveridesi kanssa niin siitä tulee rutiini. Tätä rutiinia tarvitaan jatkossa kun tapaa uusia ihmisiä, eli opettelu ei edes mene hukkaan.
Käsiä löytyy monenlaisia, kosteita, kuivia, velttoja, tiukkoja ja asiallisia. Jännittää monia muitakin, eli ei se ole helppoa kaikille vaikka se ei edes heistä näkyisi päällepäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521703896Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään813099Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv462143Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka232073Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?541921TUNNISTELAATIKKO
Tähän ketjuun voi laittaa yhdellä tai kahdella lauseella (tai vaikka yhdellä sanalla) täydellisen tunnisteen, jonka vain851341- 401270
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä?
Tykkäätkö enemmän tavis- vai julkkiskisaajista tv:ssä? Moni reality ja visailuohjelma luottaa julkkiksiin, mutta sentään251268Zoo jatkaa - jatkuuko mustamaalaus?
Tänään on päätetty Zoon avaamisesta uudelleen. Mielenkiintoista nähdä kautokurujen reaktio, nyt kun kyse ei ole kunnalli581048Valehdella saa, totuus salataan
Vaikuttaa vähän siltä, että sensuuria toteutetaan juorupalstallakin. Asioita saa kaunistella ja vääristellä, mutta totuu10758