KESKIYÖ

voimia pois

Pakkasiltaa Keskiyölle! Tuossa tulin äitini luota oli loukkaantunut kaatunut, ja jo muutenki kaikessa vikaa. Selviääkö hän tämänkin kunnialla läpi?

Itse tässä juuri menen miehestä eroa lyhempi seurustelu ja pitkästä aikaa yritin siis seurustelua ei sovi mulle näköjään. Pitäisi löytää voimaa töihin lapselle ja nyt äitillekkin.. Pääsenkö minäkin nämä taas kunnialla läpi ja piristyn tulevaan.

Tuntuu minulta otetaan jokapuolelle voimaa huomiota. Mietin saanko minä hyvää huomiota mistään jaksaakseni taas taistella ja auttaa?

Tässä mietin kyllä teidänkin näkijät jotka täälä jaksatte vastata voimia, ja toivon, että enkelit auttaa teitä, ja antaa voimaa.

4

84

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      sinähän saat aina lisää voimia, kun autat lähimmäisiäsi! olet kiltti ja uskollinen ihminen, kyllä sinä saat siitä energiaa ja menet taas eteenpäin.

      tuo kohtaamasi mies ei tainnut olla se ihana ihminen, jonka kanssa olisit voinut jakaa elämäsi. ihan hyvä, että huomasitte jo ajoissa erilaisuutenne. mutta katsotaanpa tästä eteenpäin.
      äitisi jaksaa vielä, hän on vahvaa vanhaa sukua, jossa ei luovutettu ja mentiin eteenpäin vaikka hampaat irvessä! mutta entinen miehesi on sairastunut, sinä ajattelet häntäkin huolissasi.

      toivot onnea omaan kotiisi, et ehkä huomaa että sehän on jo siellä! sinulla on kotona hyvä olla ja olet sinut itsesi kanssa. eikä raha-asioissakaan ole huonoa energiaa, voisit vaikka ostaa itsellesi arvan ja katsoa mitä talvi tuo mukanaan. näen sinut lumisateessa iloisena ja posket punaisina. sinä pääset toiveesi kanssa yhteen. unelmoi joka ilta nukkumaan mennessäsi siitä haaveesta, mikä on kaikkein lähinnä sydäntäsi. ja nyt en tarkoita ihmissuhteita. vaan ihan sinun omaa haavettasi, mikä maksaa rahaa. nukahda hyvin mielin sen ajatteluun ja sinä saat sen.

      saat hyvän viestin, mikä parantaa oloasi ja helpottaa pelkojasi pitkäksi aikaa.
      ja hyvää joulua sinulle!!

      t. Keskiyö

    • Voimia pois---

      Kiitos Keskiyö! Aivan ihana olo tuli.

    • Hei

      kerron vielä tuohon vanhan tarinani, jolloin minulla meni tosi huonosti.
      olin lukenut paljon kirjoja positiivisesta ajattelusta ja ajattelin kokeilla sitä itsekin. siis hahmotin nuo valkoiset raamit eteeni aina sängyssä nukkumaan mennessä. niiden raamien sisään piirsin sen kuvan, mitä oikein kovasti toivoin. ja arvaa miten kävi??

      sain uuden asunnon ja se oli juuri samassa kerroksessa, kuin ystävänikin asunto. se oli juuri sellainen kuin olin kuvaillut! se siis toimii, sen alleviivaan. kehitä vain se yksi ja tärkeä kuva, laita se valkoisiin raameihin ja nukahda rauhallisin mielin.

      ajatuksen voima on valtava. kaikki asiat maailmassa lähtevät pienestä ajatuksesta, ideasta. kun se on positiivinen, eikä halua kenellekään pahaa, se toimii. toivoisin, että kerrot myöhemmin miten sinun toiveesi kävi.

      t. Keskiyö

    • Voimia..........

      Huomenta ! Uskon tuohon keskiyö. Minulla joskus onkin ollut aika usein mielikuvituksessa että jos niin ja tapahtuisi minulle eli mitä voin toivoa ei liikaa vaan kuvittelen juuri ennen nukahtamistani, että miten onnellinen lapsenikin olisi, kun muuttaisimme lähemmäs töitäni hänen kouluaa. Mitä siihen tarvittaisiin jollakin voitolla järjestän päässä näitä asioita, että kun näin olisi en tarvitsisi enempää. ennemmin arkiasiat kunossa toivon kuin kuin jokin mm.. mies vierellä. Liikaa ei kukaan saa . Osaan tietysti ottaa asiat näin kun iäkkäänä saanut vielä lapsen, jonka kanssa elelly tässä yli 10 vuotta.
      Varmaan teille sanottiin tuotiin minun unelma paremmasta josta uneksin.
      Niin Hyvää tulevaa Joulua ja Uutta vuotta.Kiitos tuli vielä parempi olo. Ilmoittelen jos näin minulle käy:-)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      66
      11977
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      66
      5044
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      297
      3091
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      196
      3009
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      137
      2150
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      22
      1387
    7. Tyhmä persuväite = köyhä argumentti

      Väite, että vasemmistopuolueita äänestäisivät vain “köyhät, tapatyöttömät tai heikoilla lahjoilla varustetut”, kertoo en
      Maailman menoa
      30
      1378
    8. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      102
      1322
    9. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      45
      1293
    10. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      231
      1265
    Aihe