Koska alkoholismi on sairaus, katson oikeudekseni silloin tällöin ottaa viikon, parin, sairasloman ryyppäämistä varten.
Ryyppyputkesta saikkua?
alkoholismisairaus
17499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Se on kannatettava asia, jos on keljumainen ja röyhkeä työnantaja. Suositeltava ajatus !!
Kappas, en ole tullut ajatelleeksi asiaa tuolta kantilta. Eli rapula saikussa ei ole mitään väärää!!!
Kannattaa hakea ennen juhlintaa niin saa rauhassa loiventaa krapulaa
Kansanedustajat, virkamiehet, poliisit, ja kaupunginjohtaja ovat näyttäneet esimerkkejä. Loma on tärkeää viinamiehellekkin, hehän ovat normaalia parempia työmiehiä, joten pitkiä lomia heille saapahan vedellä kunnon kännejä huonotulonenkin kelan ja epämiellyttävän työnantajan laskuun.
Ne saikut onkin erityis suojelussa eihän korppi korppia oli sanamlasku ennen
Soitin äsken työnantajalle, että kärsin tämän viikon alkoholismisairaudesta, enkä pääse sen takia töihin. Nyt lähdenkin tästä alkoon!
Saat olla varma,että seuraava puhelu tulee työnantajalta ja hän kertoo että paikkasi on täytetty.Mene alkoholiparantolaan ja joudut ajattelemaan elämääsi uusiksi,eikä se ole helppoa kuin heinänteko.
Suosittelen sairauslomaa moiselle uhoojalle. Et taida ymmärtää työehtosopimusta, ja toisekseen et tule toimeen ilman juoppoja työllistettyjä, pidähän pienempää ääntä moinenkin työttömän elätti??
työttömänä, pärjää hyvin nurmeksessa.teidän työssäkäyjien verorahoille tulee dokailtua se 2-5 kertaa viikossa.kiitoksia kovasti!!
Nyt loppu saikut kreikan tappiot 600, milj. egua kiitos hallitus
Voi jeesus aloittaja. Kerro osoitteesi niin käyn tappamassa sinut ja perheesi, koska olet häpeä
Poliisi selvittää osoitettasi, tappouhkauksesta tulee sanktiot.
Maltahan mielesi. Kiihkokapitalisti, ja kasvattele mahaasi työläisten kustannuksella.??
Kunnon selkä sauna ja "isällinen" puhuttelu päälle...
Kyllähän nämä vapaan kasvatuksen tulokset alkaa näkyä työelamässä,ei minkäänlaista vastuuta oteta työnkään tekemisestä.Entäs heidän lapsensa,varmaan suuri osa joutuu lapsilisän loputtua suoraan eläkkeelle,kun ei pysy kädessä kuin kaljatuoppi.Tätä ei pidä tietenkään yleistää koskemaan kaikkia.
Suomessa 250000,tuhatta työikäistä syö masennuslääkkeitä mömmöjen lisäksi
ikähaarukka 19,v. alkaen
Viinaa