Puheet ja tavat kuin persuilla.
Rääväsuu suunsoittaja ja valehtelija voitti
sitä ihteään
598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Teijasta joku perussuomalainen ämmä mieleen. Oli siinäkin voittaja. Elämme synkkiä aikoja.
No juuri sehän siinä Teijassa niin viehättikin: lihava, ruma ja röyhkeä. Suurin osa meistä suomalaisista naisista on nimenomaan juuri tuollaisia. Teija on niin tavis ja vielä tollo maalainenkin!
Hienosti Teija kuitenkin pärjäsi ja sopeutui nuorten joukkoon vaikka tunsikin välillä olevansa ihan eri aallonpituudella. Ja nuoret tykkäsivät Teijasta. Kun Teija tuli eilen yleisön eteen, kaikki huusivat Teija, Teija, Teija. Koskaan aikaisemmin BB:n historiassa ei ole sellaista tapahtunut. BB-talon asukkaat järjestään pitivät Teijasta. Kuten Jouko sanoi: "Kyllähän se Teija on aikamoinen kettu. Mutta sen sydämellisempää ihmistä saa etsiä." Finaalissakin Teija korjaili lämpimästi Iidan hiuksia ja Markuksella oli jalassaan Teijan silittämät housut. Teijassa oli sellaista lempeyttä ja ronskiutta yhtäaikaa. Ja ne Teijan sanomiset vasta olivat hauskoja. Ei kaikki osaa samalla tavalla heittää. Pitää olla älykäs osatakseen kyseisen huumorinlajin.
Minuun Teija teki vaikutuksen nimenomaan aitoudellaan. Juuri sitä aina haluan ihmisiltä, jotka menevät BB-taloon. Sinne meneminenhän on täysin vapaaehtoista! Ja halukkaita menijöitä taloon kyllä olisi. Miksi mennä tosi-TV-taloon, jos pitää koko ajan esittää kameroille jotain muuta mitä todellisuudessa on ja varoa sanojaan.
Teija sanoi Huomenta Suomessa unohtaneensa kamerat ensimmäisen viikon lopulla. Ja sen kyllä huomasi. Teija ei todellakaan kalastellut käyttäytymisellään katsojien suosiota. Ja minuun upposi juuri se asia.
Enpä kyllä usko että yksikään asukas pystyi 3 kuukautta vain feikkaamaan. Kyse onkin siitä, että joidenkin aidon luonteen sinä hyväksyt, mutta toisten et. Teijasta pidit aitona, jostain muusta et ja siksi syyttelit epäaidoksi yms.
Teijan hyviä piirteitä olivat tosiaan sanavalmius ja hauskat jutut. Huonoja puolia taas alkukauden tahallinen ilkeys toisia kohtaan, jopa tahallinen kiusaaminen. Selän takana haukkumistakin riitti roppakaupalla, mutta onneksi sävy ei ollut enää niin rankka Annen lähtemisen jälkeen. Valitettavasti en voi unohtaa niitä hetkiä kun Teija sai ilkeilyllään Katariinan itkemään ja sitten meni tupakkapaikalle naureskelemaan asiasta aivan kuin oikeasti nauttisi toisten itkettämisestä.
No tuon oloinen voittaja kertoo tv-ohjelman tasosta. Se oli siinä.
Joo kyllähän se kertoo kaiken ohjelmasta kun nyt voitti persu ja viime vuonna strippari.
Tämä on alaluokan ikioma show.