ystävyys

Kasandra.h

Eräs hyvä ystäväni, kenen kanssa meillä alkoi olemaan vaikeaa ymmärtää toisiamme, on kertonut asioitani ystävilleen, ja varmaan muillekin. Pyysin, ettei hän tekisi niin, mutta hän teki niin taas. ja taas ja taas. Minun asiani kun liittyvät hänenkin elämään, hän perusteli. En halunnut kertoa niille ihmisille, kun en tuntenut heitä.

Myöhemmin nyt, hän haluasi tavata ja palauttaa suhdettamme. Sanoin, etten halua olla enää missään tekemisissä hänen kanssaan. En voi enää luottaa häneen, enkä ymmärrä hänen käytöstään.

Hän ei tunnu ymmärtävän ollenkaan miksi asia on näin.
Olenko minä ilkeä ihminen? Oliko minulla oikeus päästä hänestä irti?

3

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olet normaali

      Sinulla on oikeus tehdä mitä sydämesi sanoo. Jos et tunne halua olla yhteydessä, niin asia on sitten niin.

    • 1+5

      Aikas paljon on minusta kiinni siitä mitä hän on sanonut. Siis jos sinulla ja ystävälläsi on mennyt huonosti niin kyllä hän saa mielestäni kertoa oman näkymyksensä teidän suhteesta omille ystävilleen.
      Mutta sitten taas jos olet kertonut jotain henkilökohtaista asiaa ja hän kertoo kielloista huolimatta sinun henkilökohtaisia asioita eteenpäin niin minusta kannattaa olla niitä henk koht asioita hänelle kertomatta.

    • Rakkautta ikuisesti

      Miksi ystävyyteen aina liitetään rakkaus ja seksi.Olen yli 50v mies ja ja minulla on tälläkin hetkellä sekä nuorempia ja vanhenpia naisystäviä ja olen heidän kanssa todella vain ystäviä ja pysymmekin ystävinä.En ymmärrä miksi luullaan että jos sattuu ystävystymään johonkin naiseen että niin monella tuntuu olevan sellainen käsitys että sitä olisi seksiä vailla.Se kyllä joskus kyllä todella rupeaa huvittamaan.Minun kohdallani se on vaan todella vaan ystävyyttä ei todellakaan muuta.Varsinkin kun olen ollut yli 25 vuotta todella ihanan naisen kanssa naimisissa eikä meillä ole koskaan tullut vaimoni kanssa mitään riitaa vaikka tapailisinkin muita tyttöjä,voin vaikka pyytää heitä kylään taikka johonkin syömään.Me olemme toisillemme aina avoimia kaikista elämänasioista ja me emme ole kumpikaan mustankipeitä menoistamme kyllä kummallakin voi olla ystäviä ja meidän elämämme on aina yhtä ihanaa.kun kerran on löytänyt aidon ihmisen johon on rakastunut niin tulen aina olemaan hänen oma niin meitä ei tule erottamaan kuin kuolema,se on minun kohdaltani tosiasia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      143
      2005
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2004
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      484
      1569
    4. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      309
      1356
    5. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      420
      1199
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      19
      1128
    7. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1025
    8. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      134
      1016
    9. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      100
      973
    10. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      6
      860
    Aihe