täällä olevilla kirjoittajilla ei oo tarkoitus näköjään sanoa mitään hyvää tästä kunnasta.. MIe olisin odottanut että jotain hyviäkin asioita löytys.. mutta nämä ihmiset täällä keksii moitittavaa joka asiasta..
Oli niin tahi näin mikään ei oo hyvä.. Miksi näin?
Oli niin tahi näin mikään ei oo hyvä.. Miksi näin?
Vastaukset 7
Vanhimmat
No kerrohan yksi esimerkiksi hyvästä. Jäämme odottamaan.
Täällä voi muutkin kirjoittaa niistä Kärsämäen hyvistä puolista.. ja asioista mitä tässä kunnassa on.. ja ennen kaikkea mitä uutta hyvää tänne on tulossa..
Kyllä, kyllä, mutta kerro nyt meille edes yksi esimerkki jostakin menneestä hyvästä....nii-iin tai tulevasta sellaisesta.
Me odotamme.....
1. Mitä hyvää kuntataudesta, 5000 euroa velkaa/ asukas vakuudet
2. Miten henkilöstön hyvinvointi, henkilöstö tilinpäätös
3. Työttömyysaste
4. Kauppa ja liikenne
5. Huoltosuhde
6. Ympäristöasiat, turvesuot - Pyhäjoen rapukanta
Kerropa näistä jotain positiivistä
Hyviä puolia......pittääpä miettiä. Kun tulee mieleen palaan asiaan.
Asunnothan täällä ovat melkein ilmaisia. Ja jos tuo lietteen haju ei ala loppumaan, niin kohta kai ne maksaa sille joka täällä jaksaa asua. Kepulit kertakaikkiaan ovat pilanneet tämän kylän maineen ja tehneet asuinkelvottomaksi. Mitähän niiden kanssa oikein pitäs alkaa tekemään?
Jos asuminen ja eläminen on niin kovin vaikiaa Kärsämäellä niin eikö se kannattaisi lähteä johonkin muualle asumaan. Eihän kenenkään tarvitse loppuelämäänsä kärsiä noin suunnatomasti.En kyllä jaksa ymmärtää että mistä te ressukat nyt saatte vedettyä sitä lietteen hajua nokkaanne eikös sen ajo lopetetttu jo marraskuun puolella.Kannattais varmaan haistella sitä omaa pesää saattaahan se tulla sieltäkin.