Uutiset
"27.11. MARTINA DJ SHOW
Martina palaa jälleen keikkalavoille mutta tällä kertaa soittaen levyjä.
Alku vuodesta aloitan uuden albumin nauhoitukset kaikessa rauhassa ja sillä aikaa kierrän Suomea hiukan eri meiningeissä.
Tule katsastamaan huikea ja todellakin menevä Dj setti :)
kaikat myy: RedBerg , Juha Juoni"
Maran nettisivuilta löytyy tieto jälleen uudesta aluevaltauksesta. Mara ryhtyy työskentelemään nyt myös dj:nä. Eivätkö Esko ja Niko Nousiainen vedä myös tämäntyyppistä kiertuetta tällä hetkellä?
"27.11. MARTINA DJ SHOW
Martina palaa jälleen keikkalavoille mutta tällä kertaa soittaen levyjä.
Alku vuodesta aloitan uuden albumin nauhoitukset kaikessa rauhassa ja sillä aikaa kierrän Suomea hiukan eri meiningeissä.
Tule katsastamaan huikea ja todellakin menevä Dj setti :)
kaikat myy: RedBerg , Juha Juoni"
Maran nettisivuilta löytyy tieto jälleen uudesta aluevaltauksesta. Mara ryhtyy työskentelemään nyt myös dj:nä. Eivätkö Esko ja Niko Nousiainen vedä myös tämäntyyppistä kiertuetta tällä hetkellä?
Vastaukset 40
Vanhimmat
Voi herraisä sentään, onko tää muija seonnut lopullisesti!
Ja mitä helllvettiä se luuhaa kaikki vkonloput baanalla kun sillä on vastasyntynyt kakara!
Ja vai että "uusi albumi", kaipa se Petskun autopesula on ottanut Mara epäonnistujan suojatikseen...
Kyllähän ihmisen töitä pitää tehdä vaikka olisi lapsia!! Haloo!
Mik se ei mene töihin tai opiskele.. Nii ku normaalit ihmiset tekee?! Eikö se turbohuuli jo tajua että sillä on niitä äpäriä ja ulosottomaksuja.. Hieno äiti..
Mistähän Mara niitä töitä saisi, tällä hetkellä kun asiallista ja koulutettuakin porukkaa pannaan koko ajan pihalle yt:n kautta. Opiskeluun Maralla ei ole aivoja eikä pitkäjänteisyyttä. Mut eiks noita dj:n töitä just voi tehdä koneella? Hyvää sämpläystä varmaan Maralta tulee.
Ei kolmekymppinen ole vanha jos on ymmärtänyt hommata ammatin aikaisemmin mutta ei tällä pimpolla ole todellakaan mahdollisuuksia enää lukea ammattia millä pesueensa elättäisi.Ei tainnut taivaat aueta musiikki saralta joten yritetäänpä jotain muuta ja sitten tammikuussa tulee ne kuuluisat närhen munat kun oikein levy tuottaja on sanonut että typy osaa laulaa ja lehmät ja ne närhetkin lentää?Voikun on säälittävää touhua roikkua julkisuudessa hinnalla millä hyvänsä!
Eikös mara saanu potkut levy-yhtiöstään?
Eli mihin tekee uutta levyä?
Uskon että dj-innostuksen aiheutti niiden kahden bimbon pääseminen "pinnalle" "dj-touhullaan", ja on se varmaan ns. helppoa rahaa.
Muistelen että Mara pääsi monien hakijoiden joukosta opiskelemaan sisustussuunnittelua, joko on valmistunut?
Ei 30vee ole liian vanha opiskelemaan itselleen ammattia, mutta tässä tapauksessa se taitaa olla aika mahdoton yhtälö kahden pienen lapsen kanssa..lisäksi se, että taloudellisestihan on tultava jollain toimeen eli opiskeluun ei välttämättä ole varaa, jos löytyisi halua. Rahaa on jostain revittävä ja nyt ne ovat nämä dj-hommat. kyllähän niistä jotain käteenkin jää, kun jättää kaikki laskut maksamatta.
Ihan reppana tuo martina, säälittää sen lapset, toivottavasti stefan on vauvan elämässä ahkerasti, ettei tarvi pienen kärsiä, kun äiti koko ajan menossa..:/
kaikat myy: RedBerg , Juha Juoni"
Olikohan tuossa kirjoitusvirhe? Piti olla kakat myy
Uuden ammatin voi opiskella vielä nelikymppisenä, eli ei se iästä kiinni ole. Sen jälkeen Martinan kohdalla on pelkkiä muttia. Jo pelkkien luottotietojen menetys haittaisi työnsaantia. Entä sitten rikosepäilyt? Puhumattakaan siitä, miten hankala kahden lapsen yh:n olisi opiskelu käytännössä järjestää. Ja mihin kouluun Mara pääsee? Koulutaustana pelkät peruskoulun paperit huonoin arvosanoin. Ei niillä nykyisin mennä mihinkään vähänkään järkevämpään kouluun. Koska Maran koulut on käyty ja työpaikat jääneet saamatta, jäljellä on pelkkää epätoivoista pinnalla räpiköintiä niin kauan kuin johonkin roskatouhuun kelpaa. Kuinka kauan mahtaa kelvata niihinkään, koska nuorempia ja kauniimpia naisia (ja huomattavasti fiksumpia) tulee joka tuutista.
voih... ei sitä DJ:n hommakaan nyt ihan sillä oteta hanskaan, että on bilettänyt ihan törkeen mageissa bileissä, heh. Eikö näillä kahdella elämään eksyneillä ole sama skene, "soittelevat mielimusiikkaan ja luvassa myös yllätysvieraita" - jospa yllättäen vierailevat ristiin toistensa illoissa - nerokasta! :D Omaa musiikkia purkitetaan siis "kaikessa rauhassa ", lue: koko "projekti" täysin levällään, Niin ja to who it ever may concern: se aputoiminimen käyttäminen ei hämää kun ihan niitä kaikkein hitaampia.
ei oo todellista,vai että dj...heh heh..Tuollako aikoo esueensa elättää,kuulostaa tosi epätoivoiselta.Mara ei näytä tajuavan että juna meni jo....24
Kyseessä tulee olemaan ns. konemusiikkia. Mara tekee sitä tälläkin hetkellä koneella, töitä siis.
Varma tieto: Viking Therman aikoo kustantaa Martin opinnot Harvard Business Schoolissa sadakseen hänet lopullisesti ulos poikansa ja tämän uuden tyttöystävän elämästä. Martti lähtee maapallon toiselle puolelle, ja tulee olemaan aikoinaan vakavasti otettava henkilö Yhdysvaltojen ulkopolitiikassa. Närhen munat näyttää tämä leipuri-dj vielä moneen kertaan kaikille epäilijöille.
Stefu maksaa opinnot ulosotosta, josta hän hoitaa muutenkin kiinteiostönvälittäjän talousasiansa. Tämä Thermanhan ei kuulu rikkaaseen sukuun vaan ihan perus työläisiä ovat, siinä mielessä harmi että rahkeet eivät riitä tämän superlupauksen koulujen rahoittamiseen.
Mä luulin että tämä on huono pila ja tsoukki.
Mutta Martina The Dummy, se ihan oikeesti haluais juosta räkälöissä soittamassa levyjä!
Ei helvetti voi olla jonkun elämä köyhää.....
nää on näitä pienen piirin juttuja,ehkä jonkun tutun baarissa saa kamuja sinne mutta muualla suomessa näiden turhisten baarikeikat tuottaa tappiota auttamattomasti, kun kuppilat on tyhjää täynnä.
kÄYHÄN MUUTKIN ÄIDIT TÖISSÄ! TOISET VIIKONLOPPUINA TOISET VIIKOLLA! MITÄS KAUHISTELEMISTA TOSSA ON?
En myöskään ymmärrä tätä kauhistelua, työtähän se on siinä kuin moni muukin juttu!
Hyvä vaan ja tätähän juuri on esitetty, että ne ketkä haluavat ja voivat, tekisivät vaikka osa-aikaista työtä.
Martinan kohdalla ei vaan joidenkin mielestä ole ylipäätään olemassakaan oikeaa tapaa toimia.
Martti ryhtyy nyrkkeilemään. Eva W:n sairauden takia Suomi tarvitsee uuden naiskeulakuvan!
http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a511900/martina aitolehti ja stefan molempia epaillaan pahoinpitelysta/
Tuossapa paras päivän idea!Vedon lyntiin vaan kaikki ottellussa vastakkain ottelussa mara vastaan tuksu?Kumpikin niin hanakoita nyrkkeilemään ja raapimaan ihmisiä niin onpa hauska kun lopputulos julistetaan niin on kaksi kaljua naarmuille revittyä vanhahkoa akkaa tulos ratkaisematon.Voi vitsi mikä menestys se olisi.
Ihminen pannaan tekemään hommaa jota kone pystyy tekemään yhtä hyvin tai paremmin. Suomessa koneen hankinta on räkäkuppilassa kalliinpaa kuin 100€ iltapalkalla soittava tiskijukka. Tällä hommalla ei köyhyysloukusta ponnisteta, pornoleffan tekeminen taas askelta lähempänä.
http://www.voice.fi/viihde/14-lapsen-aidilta-loppuivat-rahat-strippauskeikkoja-ja-pornoelokuva/2/39234
Peeaa Stepu voi esiintyä myös kattaakseen ulosottovelkoja ja hommat kuvataan arabimiljardöörin autopesulassa :-)
Et nyt oikein tajua koko DJ:n ideaa, kävisit joskus muuallakin kuin niissä räkäkuppiloissa ja avartaisit kokemuspiiriäsi muillakin kuin pornoleffoilla ;)
Kerroppa yksi suomalainen DJ ketä tekee elantonsa pyörittämällä levyjä, siis elannolla tarkoitan sitä että ei tarvitse sossusta hakea lisää rahaa. Isossa maailmassa on kourallinen menestyviä DJ:tä, luuletko että Mara on yksi heistä, hiukan perpektiiviä ajatteluun.
Jospa nyt itse hakisit ensin sitä "perpektiiviä" omaan ajatteluusi!
Ei kai nyt olekaan mistään kokopäiväisestä työstä kyse vaan lisäkuviosta.
Katsos kaikki ei ole 8-16 rajoittuneita taviksia, on muunkinlaista elämää ;)
Viihdyn hyvin 8-16 taviselämässä jos vaihtoehtoinen glamourelämä on sitä että tarvitsee vilkuilla olan yli koska ulosottomies koputtaa olkapäälle. Glamouria on myös että joutuu riisumaan vaateensa rahasta. Glamour on siis varattomuutta, väkivaltaa ja poliiseja, notkumista Glo hotellin huumeporukoissa (itse ei ole käyttänyt hän vakuuttaa) ja levyjen pyörittämistä räkälöissä. Kaikesta palkitaan vuosittaisilla 15.000 € tuloilla, joilla ostetaan laukkuja ja kysnsihoitoja. Tämä glamour kuullostaa tosi houkuttelevalta.
8-16 taitaa sittenkin kuullostaa ihan hyvältä, ainakin itsestäni.
Kommenttisi todella kertoo rajoittuneisuudestasi ennakkoluuloineen ja kliseineen!
Tyydy vaan siihen elämääsi, mutta koeta ymmärtää, että maailmassa on muunkinlaisia ihmisiä :)
Oliko tuossa kirjoituksessani jotain mikä ei pidä paikaansa tai ei ole totta? Jos muunlaiset ihmiset ovat edellä kuvaamani kaltaisia en halua ymmärtää heitä, vaikka joudun veroillani heidän vääristynyttä elämäänsä rahoitamaankin.
Annat ymmärtää Martinan käyttävän huumeita, tiedät jo etukäteen missä hän tulee DJ:nä toimimaan, "joutuu" riisumaan vaatteensa rahasta....hei nyt eletään vuotta 2012!
Martina ei ole ollut sopimattomissa kuvissa, seksikkäissä kylläkin!
Iltalehti on uutisoinut että Martinaa on ollut epäiltynä GLO- jutussa, eikä itseäsi yhtään epäilytä.
Mistä minä tietäisin missä räkälöissä Mara niitä levyjään pyörittää, tuskin kuitenkaan missään maailman luokan klubeilla, harvoin tähdeksi pompataan tuntemattomuudesta, se ei riitä meriitiksi DJ:n ammattiin että osaa paljastaa rintansa.
Eikö ole riisunut vaatteitaan rahasta? Kaikki ketkä heiluttelevat rintojaan iltapäivälehdissä tekevät sen rahasta, ei kai ketään nyt niin tyhmä ole että tunkee rintansa kaiken kansan nähtäville ilmaiseksi.
Kerropa kenen vääristynyttä elämää olet verrahoillasi rahoittanut.Älä puhu läpiä päähäsi.
Kaikkien kaltaistesi persusaukisten "Marojen" jotka on ulosotossa todettu varattomiksi. Velat ei minnekkään häviä ne tulevat vain muiden mkasettaviksi.
On kovin läpinäkyvää kuka yrittää puolustella itseään!Tosiasiahan on että me työssä käyvät ja veromme masavat ihmiset elätämme näitä turhakkeita jotka eivät ole elämässään tehneet YHTÄÄN MITÄÄN ja se ns.kuuluisuus on hankittu aika noloilla tempuilla ja niillä ei elä!Varmaan vituttaa lukea tosiasioita turhake elämästään mutta omapa oli valintasi!
No ns. räkälöistähän sitä moni dj työnsä
aloittaa. Vasta kun on saanut enemmän
kokemusta soittamisesta, voi hyvällä
tuurilla siirtyä isommille estradeille
tai klubeille soittamaan.
Itse olen vasta aloitteleva dj ja
sanonpa vain että klubeille ei ihan
heti itsellä ainakaan tule asiaa olemaan
soittamisen
merkeissä (ellei sitten omaa
tarpeeksi suhteita siihen) ? :)
Toki itseäänkin voi mainostaa
ja myydä omia keikkojaan mutta
sanoisin että hyvä kello kauas kuuluu
ja oikeasti hyville dj:ille on kysyntää;
heidän ei itse tarvitse "järjestää"
keikkoja itselleen.
Mielenkiinnolla siis seuraan miten
Martinan dj-touhut edistyvät. :D
Ja lisään vielä että
dj-työllä ei itseään
kokopäiväisesti elätä,
itsekin teen tätä hommaa
opiskelun ohella. :)
DJ:n *idea*
WTF - kuka tahansa soittaa biisejä.
Roskaa
Lue uusin blogikirjoitus tästä:
http://martina.seiska.fi/
Mukana myös paljon kuvia nuoresta, kauniista kahden lapsen äidistä sekä videoita keikoilta.
ja täältä löytyy Marasta ja Maran palloista tarkempia kuvia, ajalta jolloin ne olivat vielä paikoillaan.
http://www.seiska.fi/bikinibeibet/_a69543/martina aitolehti playboykuvat osa 1/
MISSÄ TÖISSÄ?????
Martina saa palkaksi per ilta MUUTAMAN KYMPIN!
Tuo on HARRASTUS!
Kävisi persaukinen 50000e ulosottojen kera kieriskelevä OIKEISSA TÖISSÄ niinkuin muut aikuiset ihmiset joilla lapsia käyvät!
Vai luuletko että TÖISSÄ tienataan 13 000 e VUODESSA niinkuin Martina tienaa!
Mulla ei hyväpalkkainen työ, silti edes 40 000 e saan vuodessa!
Ei se ole DJ-Mara vaan Fat-Mara. Artistinimenä tulee käyttämään tätä Fat-Maraa.
Tai Mara Petz-Man!