Ravintolat

Haapajärviset ravintelit ja pubit on aika huonoja!!
Räikein oli saamani huono palvelu viimenvkon loppuna
Respassa.....pitkään odotettu vapaani meni täysin piloille...

Abc:lta löyty vielä hymyilevä naismyyjä
joka pelasti osittain loppuiltani..
kiitos hänelle...........
373202
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Joo,o, kyllä ainakin70 luvulla oli tuokin asia toisin, näitä ravinteleita ja bubeja oli ihan riittämiin ja kaikissa porukkaa tungokseen asti, ja palvelu hyvää, mutta nykyään on kuin rutto olis käynyt kun esim, lauantai iltana pyörähtää kylillä.

Äänestä
  • Minä en kusekkaa Haapajärven räkälöihin päin.

    Äänestä

  • Mataranmies kirjoitti:

    Minä en kusekkaa Haapajärven räkälöihin päin.

    Moro pitkästä aikkaa

    Äänestä

No moro ! Elossa ollaan.

Äänestä

Joo kyllä Haapajärven nuorilla oli varmasti viihdettä ennenvanhaan runsaanmin jos verrataan tähänpäivään, itsekkin olin nuori 70 luvulla, kasinolla kesäisin tansseja ja talvella lauantaisin aina tanssit Kaunistossa, ja Kievarikin vieressä johon jonotettiin usein sisäänpääsyä, jos oli täynnä niin sitten oli Pohjanmaja ja Bubi tai Asemakulma.

Mutta nykyään ei tosiaan mitään, nykynuorison pitäis olla kateelisia vähän meille.

Äänestä
  • Asemakuluma herätettävä henkiin,siinä oli sitä jotain......

    Äänestä

Respassa lyyään vain joka kolmas ostos kassaan ja muut taskuun ?

Äänestä
  • Onko tosi jotta ohi kassan menee? Liekö sitten muutkaan asiat ok?

    Äänestä

Onko tosiaan noin jotta ohi kassan?Onpa hävytöntä touhua....

Äänestä

No eipä ole varsinainen ylläri että Respassa saa huonoa palvelua. Ei siellä taida asiakkaita sen kummemmin edes käydä...
Eihän se ko.paikkaa pyörittävä nuoripari osannut asiakkaitaan tervehtiä edes Rollsin aikaan....silläkö kellahti sekin nurin alta aikayksikön? Itse ainakin haluan asiallista palvelua niissä paikoissa, jossa rahojani käytän.

Äänestä
  • Joo, on muitakin liikkeitä haapajärvellä kun astuu sisään niin tulee vaivautunut olo kun itse pitää toivottaa hyvätpäivät ensin, kyllä se mielestäni kuuluu kauppiaalle ja myyjille olla kohtelias ensinmäisenä!

    Äänestä

kannattaisikohan asioista mainita asiointipakoissa, eikä marista niistä täällä -.- ja sen verran vielä siitä Respasta, ettei se nuoripari siellä enää vaikuta..

Äänestä
  • 'magic touch' jäi varmaan sitten elämään!
    Tottakai kannattaa mainita paikan päällä, mutta yhtä tärkeää jakaa tieto täällä muillekin. Ainahan mielipiteensä saa ilmaista, jopa suoli24:ssa!

    Äänestä

itse pidin paaria 10 vuotta oli hyviä ja huonoja päiviä

Äänestä

Miksi se keidas loppu se oli mukava paikka?

Äänestä

No ikävä kyllä itelläkään ei ole positiivisia kokemuksia tästä respasta.

Äänestä

Joo

Äänestä

näin on menen myös ennemmin scootteriin tai kievariin.

Äänestä
  • Olen käynnyt muutaman kerran Respassa ja aina palvelu on ollut asialista sekä ystävällistä! en ymmärrä moista mollaamista ko. paikasta. Palvelu kiitettävää nuorenparin pitäessä ravintolaa! Tyypillistä Pohjalaasta kateutta koko marina!!

    Äänestä

  • asiakas3 kirjoitti:

    Olen käynnyt muutaman kerran Respassa ja aina palvelu on ollut asialista sekä ystävällistä! en ymmärrä moista mollaamista ko. paikasta. Palvelu kiitettävää nuorenparin pitäessä ravintolaa! Tyypillistä Pohjalaasta kateutta koko marina!!

    Tuskinpa kateutta vaan pikemminkin täyttä totta! Nuorenparin aikaan vielä ok mutta nyt ei voi puhua mistään tasosta ku sitä ei oo!!

    Äänestä

Olette kaikki siinä iässä et kannataisi ruveta raittiksi ja alkamaan juokseen tai hiihtämään,niin eurotkin säästyisi,eikä terveys menisi.

Äänestä

Voithan sinä pysyä sieltä pois...eikö...

Äänestä
  • En astu respaan ikinä! todella huono palvelu..........

    Äänestä

Jos et astu niin rupee raittiksi ja kuntoilemaan

Äänestä
  • Olis siellä baarissa muutenkin mukava käydä, vaikkei lohkeiskaan :D Ja toki olisi mukava tutustua paremmin myös tähän baarikamuuni. Ehkä voitaisiin sitten käydä toistekin baarissa yhdessä jos tullaan juttuun ja miksei tultais :)

    Äänestä

Hyi respaa!! yök mikä paikka.

Äänestä

Olin ennen paljon haapajärvellä sen huomasin että sielä kytätään paljon kun oon suomenruotsalainen 40v poju.

Äänestä
  • mitenhän olisi,jos jättäisit rauhaan EDES hänet?

    Äänestä

On tosi jotta respa on sieltä syvältä mihin ei aurinko paista eli anuk........

Äänestä

HYvän palvelun saat scootterista!

Äänestä

Onhan täällä hyviä on kiinalaista,thaikkua,afrikkalaisia,italialaisia,olut,urheilu,seurustelu,tanssi,homo, whisky,musiikki,karaoke,ranskalaisia,suomalaisia,räkälöitä,yökerhoja ja kaiken maailman ravintoloita...Voi juoda mitä lompakko kestää ja lähes yöt ja päivät läpeensä. Ei mutta en ole nyt haapikassa vaan täällä helsingissä...No kesällä juodaan sitten taskulämmintä pontikkaa ja paistetaan makkaraa kun sinne pääsen..
Vaihtelua se on vaihtoehdottomuuskin..

Äänestä

Onkohan ne Ismo ja Ritva aina laillisessa kunnossa,tokkopa kalju on joskus vähän jauhonpölyssä...

Äänestä
  • Aina olen saanut ismolta ja ritvalta hyvää palvelua!
    Valitettavasti samaa en voi sanoa kauppakadun "kuppilasta".

    Äänestä

Respaa ei enää ole eikä ihmekään mutta Terrazzassa saa aina hyvää palvelua ainakin omistajapariskunnalta, tosin ne vaihtuvat muut työntekijät eivät aina ole niin kartalla, mutta kyllä Ritva ja Ismo ansaitsevat kiitoksia pitkästä työurastaan.

Äänestä

Yökkään kun astun respaan....hyi.
Siivooko siellä muuten kukaan?

Äänestä

kus haesoo iisalameen asti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


50 v kirjoitti:

Haapajärviset ravintelit ja pubit on aika huonoja!!
Räikein oli saamani huono palvelu viimenvkon loppuna
Respassa.....pitkään odotettu vapaani meni täysin piloille...

Abc:lta löyty vielä hymyilevä naismyyjä
joka pelasti osittain loppuiltani..
kiitos hänelle...........

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu