Mulla on 38.5-39.0 astet kuume(vaihtelee) ja on ollut jo viikon. Lääkäri sanos et jos en parannu seuraavan viikon aikaa ni meen muihin tutkimuksiin. Muta asiaan. Oon vieny vähä pikkuveljelt(se ob 9v ja ite 12v) huomioo ku äiti o keskittyny mun parantamiseen. Aina ku pikkuveli tulee kotiin koulsta ni se koittaa vahingoittaa mua. Kerran se koitti työntää mut rappusist, kerran hukuttaa ja kerran puukottaa(kaveri pelasti). Äiti ei usko et mun pikkuveli koittaa tehä tommost :( mitä tehä? Kokemuksia?
Pikkuveli koittaa tappaa mut.
17
2087
Vastaukset
- dfgrggrewdawdfrg
hakkaa se...
- RomanceBoy
Sano sille sun äiteelles että "Varmaan uskot siinä vaiheessa ku se on mut ehtiny nirhata" uskominen on hyvä alottaa myöhässä ja sen sun äippäs tulee huomaamaan.
- Xddddddddddddd
anna sille sitä hyvää ;)
- Kauheeta :'(
Ootko tosissas, oikeesti mä jähmetyni ihan paiaklleni viideks minuutiks.
Yrittäny puukottaa sut?! HYI! Miten se yritti hukuttaa, voisitko tarkentaa?
Toi on kauheeta!
Ja vielä pahempaa on se ettei sua uskota.
Sun täytyy sanoo äidilles "No älä sit usko, mut jonain päivänä mä oon varmaan kuollu ja sit sä tajuut et ois kannattanut uskoo aiemmin!! *huutaa ja itkee*"
Oikeesti yritä itkee kun sanot noin, sen täytyy aistia pelkos.- Migäg
Siis mun veli koitti hukuttaa mut kesällä kun oltii uimassa
olin just sukeltanu ja nousemas pintaan nii se laitto mun pään takas pinnan alle
ja se piti mua siel ehkä 30 sekunttia ja rimpuilin kauheesti
sit pääsin pois ja olin ihan hädissäni
sit menin sanoo äitille mut se vaan sano että älä huijaa
mitä teen?!?! mitä jos seuraavala kerralla käy pahemmin ja hukun!
- Lättylätiseen
Anna turpaan veljellesi, aina kun mahdollista
- Emotyttö_01
Kyllä vanhempies pitäis jo tossa vaiheessa uskoa. Sano, ettet huijaa, ja että haluaako äitisi todella että kuolisit. Voit myös yrittää keskustella veljesi kanssa. Jos tilanne ei parane, niin mä kyllä vetäisin veljeä turpaan. Mutta vain jos miitään muuta en voi tehdä.
- Säikky ;(
Iha hirveet, sun täytyy puhuu aikuisten kanssa jos äitis ei usko niin tollasesta voi puhua vaikka poliisille!
Mä en ikinä ajatteliskaa tehä tollasta mun isosiskolle!
Mä oon tosi surullinen sun puolesta toivottavasti saat tehtyä asialle jotain!
(ei varmaa oo kivaa olla tollee kipee) - eseseseppepepee
Syötä munakarvoja veljellesi!
- voi vi*tu mikä kakara se
sun veli! Piekse se niin perusteelisesti maan rakoon!!
- sekopäinen pikkuveikka
Pysy niin kaukana siitä kun voit! Lukitse makuuhuoneen ovi kun nukut!!! Jos se tulee lähelle ni piekse se paskaks!
- qwertyuiopå13456789
Pikkuveljesi ei ole terve. Se tarvitsee lääkäriä, et sinä.
- karksiäijä
Turpiin vaan (y)
- ekckdk
Mulle tuli lievä aivotärahdy kun pikkuveli potki polvella mua päähän useita kertoja joten kannattaa saada äitis uskomaan mahdollisimman pian
- Lättylätiseen
Pasko sen naamalle
- Anonyymi
kyllä.
- veljenkesyttäjä
Sä teet näin: Sinä sidot veljesi,otat siltä housut pois ja työnnät kurkun sen takapuoleen. Täällä ainakin toimi. Ei tarvitse kiittää :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1553670Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk843138Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva852605Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro442499Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?672445Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,212346Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1362307Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1522195Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville381909Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121806