Toinenkin vl-pappi?

Onditin sakke tulossa pastorin virkaa toteuttamaan kokkolaan. Vl-perheessä kasvanut. Hieno mies!
14442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

mutta Sakke ei kuulu enään VL-liikkeeseen.

Äänestä

sanansaattaja lehdessä oli sakken haastattelu. Hieno mies. Hyvä pappi.

Äänestä

sakke hyväksyy että kristittyjä on monessa eri herätysliikkeessä ja seurakunnassa, aivan oikea oppi sakella.

Äänestä

kyllä näin on.aamen.

Äänestä

yes näin on.

Äänestä

nyt kokkolassa on vain yksi VL-pappi

Äänestä

Mikä ihmeen VL ??

Äänestä
  • Viikonloppupappi...:)) No ei..kai vanhoillislestadialais..joku semmonen.

    Äänestä

No sitten on peli menetetty, VL on sinänsä aika harhassa, eivät käytä raamattua vaan uskovat mitä puhujanpöntöstä kerrotaan.

Äänestä
  • Mielisairaita oppeja.

    Yksikään täysjärkinen ei opeta tuollaisia oppeja.
    Yksikään täysjärkinen ei usko tuollaisiin oppeihin.

    Äänestä

  • Voiko joku uskoa noin mielisairaisiin oppeihin?

    Äänestä

  • Te vanhoillislestadiolaiset olette muutaman kerran itkeneet pois edellä olevan kommentin, joka kertoo vl-herätysliikkeen opeista.

    Luuletteko te vl:t, että tuolla taktiikalla saastaiset Raamatun vastaiset VALHEOPPINNE muuttuvat Raamatun mukaisiksi?

    Äänestä

Sukusiitos näkyy jo vahvana lessuissa. Tyhmyys oikein kuultaa

Äänestä
  • Meidän maailman ainoiden oikeiden uskovaisten eli vanhoillislestadiolaisten sukusiitos tai mikään muukaan asia ei kuulu sinulle epäuskoiselle PASKAN vertaa!

    Tuliko selväksi?!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Suntio torsti kirjoitti:

Onditin sakke tulossa pastorin virkaa toteuttamaan kokkolaan. Vl-perheessä kasvanut. Hieno mies!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu