Lapsen kanssa korvia tarkastamassa,päivystyksen kautta,kun ei se muuten Kaarinassa onnistu,mitään akuutti aikoja ei ole,kuten Turun puolella.Tämä on vähän huono käytäntö mielestäni ja sana päivystys vähän sellainen,että tuntuu,voiko "vähäpätöisen"asian kanssa mennä,viikkojakaan ei voi odotella mahdollisen korvatulehduksen kanssa.Ennen ei ole ollut niin mitään postitiivistä sanottavaa koko systeemistä,langoillakin saa helposti jonottaa sen 20min ja siis päivystys soitosta kyse!
No tänään sitten todella postitiivinen poikkeus,erittäin mukava kiireetön nuori mieslääkäri,joka oli lapselle ihan uskomattoman mukava ja vielä oikeasti tuntui osaavan asiansa mikä tärkeintä!Toivottavasti pysyvät nämä lääkärit Kaarinassa.KIITOS!
Sain tänään oikein hyvää palvelua päivystyksessä
2
111
Vastaukset
- Tamminen O.
Kuntaliitossuunnitelman mukaan omavarainen kunta on omavarainen sekä terveydenhoidossa että työpaikkatarjonnassa, Kaarina ei ole, kaikkea muuta, siksi Kaarina tulee liittää Turkuun nopeasti, jotta kaarinalaiset saavat asianmukaiset palvelut ja vastinetta verorahoilleen.
- Kaunis Kaarina on meidän
Kaarina on muuten täysin omavarainen terveydenhoidossa, kaikki lähetetyt laskut on maksettu.
Työpaikkaomavaraisuus nousee kohisten kun moottoritien vartta rakennetaan teollisuushallia täyteen. Lisäksi riippuu mihin verrataan, Turussa on paljon työpaikkoja, joiden palkat Kaarina tai Kaarinalaiset maksavat. Niitä löytyy: Sairaanhoitopiiristä, puolustusvoimista, palolaitokselta, jne... Siis ilman Kaarinaa muutamia näistä työpaikoista ei olisi.
Kuntaliitos haaveesi ovat turhia, sen päättää Kaarinan kaupunginvaltuusto, eikä sieltä pahemmin halukkuutta löydy. Mikäli asut Kaarinassa nimimerkki Tamminen, pääset Turkuun kyllä muuttamalla sinne varsin nopeasti ja kärsimyksesi Kaarinassa päättyvät.
Mikäli taas olet Turkulainen, niin teillä pitäisi riittää aivan riittävästi ongelmia omasta takaa, joten älä sekaannu toisten neuvomiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1661921- 1711680
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691578Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241373Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys961308Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c731017Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1521010- 99994
Sofia Virta vertasi Karjalan evakoita nykymatuihin
Vihreiden puheenjohtaja Sofia Virta avasi sanaisen arkkunsa, eli tyhmyyden tynnyrinsä, valtiovarainministeri Riikka Purr192899Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud227842