Sopivatko yhteen?Olen kuullut monesti että oikein hyvä pari:)mitä mieltä?
Vesimies mies+Leijona nainen?
1
2981
Vastaukset
- leijonaleijonavesimi
Leijona ja vesimies ovat vastamerkkejä toisilleen, eli joko natsaa täysillä tai ei sitten yhtään:) Välimuotoja ei ole. Itse olen ollut nyt jo 16 vuotta avoliitossa aivan ihanan vesimiehen kanssa. Itse olen siis leijona nainen (aurinko ja nousu). Vesimies on hyvin älykäs ja universaali luonne. Hyvin avarakatseinen, ja pitää lupauksensa, aina. Ei petä, ei sitten millään:) Johtunee ehkä siitä, että vesimies ei ole kovin seksuaalinen ihminen, joten siinä on se hyvä puoli ettei juokse muiden naisten perään, mutta toisaalta, jos haluaa harrastaa enemmänkin seksiä, niin se vain ei vesimiestä innosta ihan hirveästi. Vesimies ei ole kovin seksuaalinen:(
Vesimiehet ovat hyvin lojaaleja läheisilleen, ja voi sanoa että kaikille tutuille ja tuntemattomillekin, kissoille ja koirille ja jopa raajarikkoiselle lokillekin. Veskarit ovat myös työnarkomaaneja ja hyvin hyvin älykkäitä. Voin sanoa, että mieheni on älykkäin mies, jota olen koskaan tavannut (isäni lisäksi). Myös isäni ja siskoni ovat vesimiehiä:) Mieheni ja isäni ovat kuin samasta puusta veistettyjä ja myös sisko on niin tyypillinen vesimies kuin olla ja voi. Tietysti naisena hiukan erilainen. Myös entinen työparini eräässä projektissa oli vesimies nainen, ja meillä kyllä meni niin yks yhteen kuin olla ja voi.
Vesimies on hyvin helppo kumppani. Vesimieheni, myös isäni ja siskoni ovat hyvin matemaattisesti lahjakkaita, joten persaukisia heistä ei tule koskaan. Ja siihen, kun lisätään vielä työnarkomania, niin heidän pankkitilinsä ei ammota tyhjyyttään. Ehkä ovat vähän saitoja, mutta kyllä he kumppaniaan hemottelee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17422323Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant759532Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297510Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va816350SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1826000Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot375003HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084656Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014406Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo902113Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k811390