Hei!
Olemme perheen kanssa tulossa Outokumpuun loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Outokummussa yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
Olemme perheen kanssa tulossa Outokumpuun loppuvuodesta ja kysyisinkin nyt, että onko Outokummussa yhtään kirpputoria ja missä ne sijaitsevat?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Taitokummun kirpputori on ihan keskustassa Kone ja tarvike Leppäsen takana Kummunkadulta katsoen. Sitten löytyy Kummunkellari Tehtaankadulta. Terveyskeskuksen kohdalta käännytään Tehtaankadulle. On erään kerrostalon kellarissa. Löytyy paljon tavaraa.
kun menet taitokummulle-katsothan ,että saat oikein rahaa takaisin...
Niin tosiaan kannattaa olla tarkkana ja kannattaa vielä itse laskea ostamiensa tuotteiden hinnat yhteen ja katsoa että laskivat oikein.
Jos ystävälläsi on uudet korvikset, esim. Roikkuvat hematiitti tai hopea lehtikorvikset, renkaat tai kukka kivikorvikset jne. . . ne ovat VARASTEETTU TAITOKUMMUN KIRPPUTORILTA! Säälin varastajaa, kun ei ole varaa ostaa 2e koruja.