kuka voisi katsoa mullekin-

tuulikki anniina

toivon että joku näkevä voisi katsoa mulle-ei r akkautta,se ei onnistune tässä elämässäni,vaan ihan muut asiat-tilannekatsantoa,asuntoasiat ,tapahtmia-ei siis miesjuttuja,ne ei onnistu tässä elämässäni,liian huono itsetunto,häpeän itseäni,mulla on kaunesuvirheitä .olen ajaton luonnolapsi,kuka ei uskalla enää suhteisiin.

7

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      tiedäthän sinä sen, että on myös miehiä joilla on kauneusvirheitä. mitä sinä niistä tuumaat? mitä mieltä olet miehen ylipainosta?
      ajattelen, että et välttämättä ole kovin kompromissi valmis.
      sanon ihan kovasti, että jokainen vammainenkin ihminen toivoo itselleen tervettä kumppania. näin on todistettu tilastoissa. mutta jätetään ne miehet.
      vai jätetäänkö?

      onko sinulla lävistyksiä tai arpia? näen jotakin kasvoissasi.
      taidat olla melko tiukan kodin kasvatti. et usko kodista saamiisi oppeihin. mutta ei siellä nyt niiiiin köyhää ollut.
      toivot jatkavasi suhteellisen samalla tavalla, ei mitään järkytyksiä. mutta kyllä minä voin kuitenkin sanoa, että se oma rakas on olemassa. niinkuin se oma kotikin hänen kanssaan.

      mutta sitähän sinä et halua kuulla.

      sinä protestoit aika vahvasti. et halua kuulua minnekään ja haluat kuulua johonkin. näen myös rintasi, ne ovat aivan sinun ikiomat. pidä niistä hyvää huolta.
      kun tapahtumia toivot, niin kerron että menet jonnekin ystävän tai tutun luokse, mutta siellä ei ole kivaa. itseäsi nuorempi nainen käy vahvasti hermosi päälle.
      asuntoasiat riippuvat kovasti työhalustasi, eli sinä saat sen asunnon, minkä olet valmis maksamaan. mutta varmasti sinä vielä muutat.

      minua melkein ärsyttää tuo sinun tyylisi mollata itseäsi. mikset rakasta kaunista ihoasi ja sen alla virtaavaa energiaa? mikset pidä huolta painostasi?
      vaikka on luonnonlapsi ja rakastaa luontoa, voi silti katsoa peiliin ja miettiä, mitä muut siitä ajattelevat. puhun nyt kovin sanoin.
      uskon ja tiedän, ettet ihastu mieheen, joka on vain sen näköinen, miksi luonto hänet loi. selityksiä on monia. mutta aitoon ihmissuhteeseen tarvitaan huolenpitoa ja vastuuta, niin itsestä kuin kumppanistakin. mikä on parempi ase kuin huoliteltu ulkonäkö? sano sinä se minulle.

      voit ottaa härkää sarvista, se on oma valintasi. jos taas tahdot tehdä itsestäsi sen, miksi sinut on luotu, silloin sinä saat itse valita kumppanisi. se on reilua peliä ja viidakon laki.

      t. Keskiyö

    • korvat täynnä korut

      mikäs vik mun rinnoissa on-nehän miehiä koukuttavat,ei muut.on mulla lävistyksiä korvissa useita,kasvot on kauniit,iho ok.saan melkein kenet vaan,mut ne haluaa vain vartaloani.ei muuta.luonnostatykkään,olen sen takia luonnonlapsi,laitan ja huolehdin itsestäni,maikkaan kivasti ja persoonallisesti kasvoni.tukkani ja kehoni on houkuttavaa,mut sehän se hämää,minusta halutaan vain tiisejäni ja persustani.ei9 minua itseäni,,,kuka pirun akka mua kiusaa.kyllä erään tiedän,löin luun kurkkuun ,alkoi pelaamaan jka mä haistan nämä nartut.mua ei jymäytellä,mä haistan kasvoista jo ihmiset,saanko kodin.

    • kymmenet korut

      korjaan että olen sporttinen ja ok oloinen,tyytymätön tietistä jutuista.mut san hyvännäköisiä' namumiehet kyllä sänkyyni,mut entä muuta-en luota että joku tahtoisi musta muuta,siis enempää.olen hankala luonne,luova,ja asitin asioista.olen monimutakinen ja uhtä tahtoisin hän kutsui just kyläänsä,mut vain seksipuuhiinsa.olin aikanaan rakastunu siihen,,,mä en luota ett joku välittäis minusta muutenkin.saanko tilavamman asunnon jos haen....tämä namipala joka mut tunti sit kutsui,satutti pahasti AIKANAAN,mut nyt ei enää...onko tunteita hänen puoleletaan,,,menen tolalatani kun hän ottaa yhteyksiä.olen kylässä tämän etkisen jutun luona just,en tidä mitä haluan koskaan enään...

      • tuntijasi

        Hei

        en vastaa sinulle enää muuten, kuin sähköpostitse. ja se ei ole ilmainen palvelu.
        sinä provosoit. täällä on muitakin ihmisiä, joilla on oikeasti ongelmia.

        t. Keskiyö


    • Hei

      jospa lukisit tuon ensimmäisen viestisi uudestaan?

      sinulla on monta ristiriitaa, mutta miksi yrität pukea ne lampaan vaatteisiin?
      kyllä minä voin auttaa, mutta sinä et taida olla siihen valmis.

      t. Keskiyö

    • sama vielä kerran

      en provosoi muita,hiljaista tuntuu olevan,anteeksi.jos hakuat jeesata,ole hyvä vaan.kiitos,

    • naamatutuistako eroo

      näetkä mulle asuntoasiaan muutosta-pääesnkö leikkaukseen-miehet unohetaan,onni lähtee itsestä ja rauhasta,olen turhautunut tähän oravanpyörään,ei ole hyvä kököttä aloillaan,vilkkaan ihmisen,mut rajansa sosiaalissa tilanteissakin,en saa olla rauhasa missään muualla kuin asunnssani,aika joku tuppaa juttusille,en osaa olla mykkä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      57
      11857
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      47
      4864
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      290
      2984
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      181
      2840
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      129
      1952
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      20
      1285
    7. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      10
      1139
    8. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      214
      1067
    9. Kirjoita

      … jotakin minkä vain kaivattusi tietää
      Ikävä
      89
      1026
    10. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      70
      891
    Aihe