Majoituksen varaaminen/Florida Keys

Miamia13

Varasimme helmikuulle lennot Miamiin, ja auto on vuokrattu 10 päiväksi. Tarkempaa matkasuunnitelmaa meillä ei vielä ole, mutta ainakin Orlandossa ja Evergladesissa on tarkoitus käydä, ja Florida Keys ja Key Westin auringonlasku halutaan nähdä.

Kysyisinkin kokeneilta Floridan kävijöiltä, jotta uskaltaako luottaa siihen, että Key Westin läheltä löytyy edullisesta motellista vapaata huonetta 2 hlölle sitten kun sinne menee, vai kannattaisiko majoitus varata jo etukäteen täältä Suomesta käsin? Meille kelpaisi nimenomaan joku tienvarsimotelli, emme ole luksuksen perään.

3

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • floridaan

      Ihan varmasti löytyy tuona ajankohtana motelleja. Keysille mentäessä on useita halpismotelleja saaren etupäässä.

    • Key West

      En ole kokenut kävijä mutta viime vuonna kerran käynyt. Motelleja löytyy vaikka kuinka matkalla Key Westiin. Meillä oli siellä motelli Blue Marlin. Ihan ok.Hyvää reissua!!

    • Miamia13

      Kaunis kiitos teille :) Hyvä tietää, että ei kannata etukäteen tuhlata aikaa kahlailemalla Key Westin majoitusvaihtoehtoja läpi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      99
      2055
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      288
      1866
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      325
      1688
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      204
      1555
    5. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      31
      1177
    6. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      90
      1134
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      94
      1103
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      51
      1047
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      65
      1042
    10. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      58
      1028
    Aihe