Minkälainen on liian kaunis nainen?

Mielestäni liian ns ylpeän vaikutelman antava nainen on liian kaunis,kun ei uskalla lähestyä.
10754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Näin varmaan on jos saat sen vaikutelman. Miksi yritätäisitt lähestyä sellaista ihmistä?
Ihminen/nainen voi olla kaunis olematta ylpeä, mutta jos itsetunto on kohdillaan voit saada sen vaikutelman.
Tunnustaudun tuohon kategoriaan, (eli en ole ylpeä, vaikka niin väitetään) en hyväksy seurakseni ketä vain.

Äänestä
  • Ymmärrän sua täysin, olen koko elämäni saanut kuulla, että olen niin ylpeä ettei mua uskalla lähestyä. Eli tuolta osin nk.ulkokuori voi pettää, ei se tee ihmisestä kopsakkaa ja ylpeää jos pukeutuu hyvin, omaa hyvän ryhdin tms. Kyllä meistä suurin osa on ihan mukavia ja rempseitä, helposti lähestyttäviä. Kyse lienee vain siitä, että näillä nk.aroilla lähestyjillä ei ole itsetunto kunnossa:)

    Kyllä kaikille kanssaihmisille voi olla kohtelias ja ystävällinen vaikka heitä ei lähipiiriinsä tai ystäviksi haluaisikaan. Käyttäytymisessä kanssaihmisiä kohtaan kannattaisi opetella hyvät tavat, ei meistä kenelläkään lie varaa nostaa itseämme muita korkeammalle jalustalle.

    Kokeilkaapa joskus, pitäkää vaikka yksi sellainen päivä että hymyilette kadulla vastaantulijoille, sen lisäksi että saatte tuntemattoman hyvälle mielelle, tulette itsekin. Elämä on huomattavasti paljon mukavampaa kun pitää suupielet ylös- eikä alaspäin. Kaiken kaikkiaan positiivisuutta elämään, ei viitsittäisi aina niin kärkevästi muita moittia:)

    Mukavaa joulun odotusta kaikille!

    Äänestä

kyllä asia on niin että jos nainen tuntee itsensä kauniiksi ja ON kaunis hänen ei tarvitse piiloutua ylpeyden taakse.minun mielestäni ylpeä käytös rumentaa naista.se tekee kauniistakin naisesta luontaantyöntävän näköisen.jos itsetunto on kunnossa ei ihminen käyttäydy ylpeästi.hän voi olla rennosti oma itsensä ja hyväksyy seuraansa erilaiset ihmiset eikä menetä kasvojaan "rumassakaan" seurassa.kaunis nainen on oikealla tavalla nöyrä,ei nöyristelevä vaan tietoinen omista hyvistä ja huonoista puolistaan ja hyväksyy itsensä sellaisena kuin on,tuntee itsensä kauniiksi sellaisena kuin on.ilman että tarvitsee kilpailla muiden naisten kanssa. sellaista naista minä katson kunnioittaen ja ihaillen. -mies28v-

Äänestä
  • kynsi nahka aunustasi!

    Äänestä

  • Harvinaisen fiksua tekstiä nuorelta mieheltä :)
    -nainen30v-

    Äänestä

Tuota murhetta ei Lprssä ole, pari lautaa siellä luulee olevansa jotain, reppanat.
ja noi hylkeen kokiset ei luule enää mitään itsestään, ne vaan elää päivästä toiseen
Onneksi täällä on aivan toiset näkymät...missä olen.

Äänestä

Tuleva vanhapiika....

Äänestä

Miksi Sinun ylipäätään pitäisi lähestyä? Ps. Raikasta talven alkua kaikille!

Äänestä

Miksi olet liian ylpeä?

Äänestä

En ole ylpeä !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eräs__ kirjoitti:

Mielestäni liian ns ylpeän vaikutelman antava nainen on liian kaunis,kun ei uskalla lähestyä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu