Maksajat huolestuneina

Pousin Juhani haluaa näyttää miten hänen yhtiöt rakentaa suolle. Kukaan ei vielä tiedä tuleeko salaojat tällä kertaa pystyyn, ristiin vain rastiin.
Vai jääkö rakennelma kellumaan kuin ruotsinlaiva,mutta mihinkäs se ankkuri heitetään.
Paljon on epäselvyyttä. Kaikki on piilossa koodin alla: RATAMO.
285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Uskomatonta että jopa kehutaan kuinka sähköyhtiö antaa 650 000 e ylimääräistä
osinkoa kaupunkille. Kuluttajiltahan tuo raha on riistetty,(piilovero)

Äänestä

Yhtiöitetty vesilaitos on toinen kansalaisten verottaja. Siltäkin kaupunki lypsää isot rahat.
Siitä huolimatta kaupunki velkaantuu yli miljoonan joka kuukausi.

Mitä tekee hallinto. Antaa ivallisia vastauksia sivustolla ja visioi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


seuraa sotkua kirjoitti:

Pousin Juhani haluaa näyttää miten hänen yhtiöt rakentaa suolle. Kukaan ei vielä tiedä tuleeko salaojat tällä kertaa pystyyn, ristiin vain rastiin.
Vai jääkö rakennelma kellumaan kuin ruotsinlaiva,mutta mihinkäs se ankkuri heitetään.
Paljon on epäselvyyttä. Kaikki on piilossa koodin alla: RATAMO.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu