fiat myynti

onko kellään tietoa kuka myy fiattia kajaanissa tai lähi ympäristössä
3415
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katso www.fiat.fi

Äänestä

Se putkola ainakin aloittele fiat-myyntiä kajaanissa, jollei ole jo aloittanut..

Äänestä

Kyllähän se Putkola on. Faija käytti jo omaa Puntoaan siellä huollossa, itse ehdin onneksi vielä viimeisinä Fiat-asiakkaina käyttämään Stiloani Takuuautolla. Putkola siirtyy Deltan alle, kuten muukin Fiat myynti pikkuhiljaa. Harmi, että Kajaanissa meni hyvä firma Fiiulta pois, mutta isompien puristuksessa pienemmät eivät voi mitään. Pahaa pelkään, että huoltohinnat nousevat, sillä Stilon eka 20 tkm:n huolto maksoi 107 euroa.
Eipä tuo Putkola kyllä ole mainostellutkaan mitenkään. Jos hyvitykset huononevat jatkossa ja huolto kallistuu, täytynee vaihtaa merkkiä vaikka hyvästä ei haluaisikaan luopua. Olen alkanut jo katsella ensi vuodelle Daewoo Nubira-farkkua vähän sillä silmällä.
Muuten, Opel jäänee Putkolaan myyntiin Nissanin siirryttyä Takuuautolle. Huoltoa helpottanee se, että Opelin tulevat dieselit ovat Fiatin tuotteita, kuten myös Saab 93:een tulevat. Koeajoissa koneita on kumpaakin tehoversiota kiitelty. Jatkossahan Fiat/Opel yhteistyö vaan tiivistyy yhteisten pohjalevyjen ja ilmeisesti myös bensakoneiden myötä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paikka kirjoitti:

onko kellään tietoa kuka myy fiattia kajaanissa tai lähi ympäristössä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu