Kyydin hinta?

Mikä olisi sopiva hinta taksista lentokentältä Senegambia beach hotelliin?
8467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Lentokentällä on pääoven ulkopuolella seinässä lista taksien hintataksoista eri hotelleihin. Voihan tietysti yrittää tinkaista.
Viimeksi taksilla mennessäni maksoimme 500 dalasia, mutta hinnathan ovat nousussa, joten kannattaa varautua 600-700 dalasiin.

Äänestä
  • kiitos vastauksesta...onko sinulla tietoa taksien koosta,meitä on 6 henkeä ja laukut päälle.Onko isoja autoja myös saatavilla.?

    Äänestä

  • Tupu kirjoitti:

    kiitos vastauksesta...onko sinulla tietoa taksien koosta,meitä on 6 henkeä ja laukut päälle.Onko isoja autoja myös saatavilla.?

    http://pp.kpnet.fi/pesola/ Mulai Jobe /taksinkuljettaja. Haki meidätkin viimeksi pakettiautolla (taksi). Meitäkin oli kuusi hlöä ja jokaisella suuri matkalaukku. Laukut katolle (köysillä kiinni) ja ihmiset sisään :)

    Äänestä

400 dalasia. Tuolla porukalla helpointa ottaa 2 taksia.

Äänestä

Kentältä saattaa olla hyvin vaikea isoa taksia löytää, joten suosittelen tuota kahden taksin letkaa. Pojat ovat kyllä innokkaita ahtamaan vaikka millaisen sakin autoonsa plus laukut päälle, mutta järki käteen, niin ei tule turhia riskejä.

Kannattaa muutenkin varautua pitämään päänsä kylmänä, sillä innokkaita taksikuskeja on tarjolla joka suunnasta ja kilpailu teidän rahoistanne on kovaa.

Äänestä
  • Totta on, että kilpailu turistien rahoista on kova, me olimme taksikyytiä vailla lentoasemalla ja siihen saapui useampi kuski, tarjoten kyytiä kuka mihinkin hintaan.
    Kaksi heistä joutui ihan käsikähään toistensa kanssa, kilpaillessaan kumpi saa meidät kyytiinsä. No lopulta päästiin liikkeelle, hintaa tuli 500 d Senegambiaan.

    Äänestä

  • helluski kirjoitti:

    Totta on, että kilpailu turistien rahoista on kova, me olimme taksikyytiä vailla lentoasemalla ja siihen saapui useampi kuski, tarjoten kyytiä kuka mihinkin hintaan.
    Kaksi heistä joutui ihan käsikähään toistensa kanssa, kilpaillessaan kumpi saa meidät kyytiinsä. No lopulta päästiin liikkeelle, hintaa tuli 500 d Senegambiaan.

    Senegambiaassa mekin asuimme ja meidät tosiaan vei tuo Mulai Jobe....hyvin mahduttiin ja järki oli käytössä. Tunnemme hänet jo edellisiltä kerroilta joten luotimme häneen...eikä turhaan. Käytämme häntä myös matkan aikana ja aina aikataulu ym pelaa todella hyvin. Kannattaa vaikka soittaa hänelle ja sopia niin ei tervitse stressata muista kuljettajista lentokentällä.

    Äänestä

Me maksoimme 150 dalasia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tupu kirjoitti:

Mikä olisi sopiva hinta taksista lentokentältä Senegambia beach hotelliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu