Mikä olisi sopiva hinta taksista lentokentältä Senegambia beach hotelliin?
Kyydin hinta?
8
352
Vastaukset
- putipati
Lentokentällä on pääoven ulkopuolella seinässä lista taksien hintataksoista eri hotelleihin. Voihan tietysti yrittää tinkaista.
Viimeksi taksilla mennessäni maksoimme 500 dalasia, mutta hinnathan ovat nousussa, joten kannattaa varautua 600-700 dalasiin.- Tupu
kiitos vastauksesta...onko sinulla tietoa taksien koosta,meitä on 6 henkeä ja laukut päälle.Onko isoja autoja myös saatavilla.?
- vieras1
Tupu kirjoitti:
kiitos vastauksesta...onko sinulla tietoa taksien koosta,meitä on 6 henkeä ja laukut päälle.Onko isoja autoja myös saatavilla.?
http://pp.kpnet.fi/pesola/ Mulai Jobe /taksinkuljettaja. Haki meidätkin viimeksi pakettiautolla (taksi). Meitäkin oli kuusi hlöä ja jokaisella suuri matkalaukku. Laukut katolle (köysillä kiinni) ja ihmiset sisään :)
- max.
400 dalasia. Tuolla porukalla helpointa ottaa 2 taksia.
- Putipati
Kentältä saattaa olla hyvin vaikea isoa taksia löytää, joten suosittelen tuota kahden taksin letkaa. Pojat ovat kyllä innokkaita ahtamaan vaikka millaisen sakin autoonsa plus laukut päälle, mutta järki käteen, niin ei tule turhia riskejä.
Kannattaa muutenkin varautua pitämään päänsä kylmänä, sillä innokkaita taksikuskeja on tarjolla joka suunnasta ja kilpailu teidän rahoistanne on kovaa.- helluski
Totta on, että kilpailu turistien rahoista on kova, me olimme taksikyytiä vailla lentoasemalla ja siihen saapui useampi kuski, tarjoten kyytiä kuka mihinkin hintaan.
Kaksi heistä joutui ihan käsikähään toistensa kanssa, kilpaillessaan kumpi saa meidät kyytiinsä. No lopulta päästiin liikkeelle, hintaa tuli 500 d Senegambiaan. - vieras1
helluski kirjoitti:
Totta on, että kilpailu turistien rahoista on kova, me olimme taksikyytiä vailla lentoasemalla ja siihen saapui useampi kuski, tarjoten kyytiä kuka mihinkin hintaan.
Kaksi heistä joutui ihan käsikähään toistensa kanssa, kilpaillessaan kumpi saa meidät kyytiinsä. No lopulta päästiin liikkeelle, hintaa tuli 500 d Senegambiaan.Senegambiaassa mekin asuimme ja meidät tosiaan vei tuo Mulai Jobe....hyvin mahduttiin ja järki oli käytössä. Tunnemme hänet jo edellisiltä kerroilta joten luotimme häneen...eikä turhaan. Käytämme häntä myös matkan aikana ja aina aikataulu ym pelaa todella hyvin. Kannattaa vaikka soittaa hänelle ja sopia niin ei tervitse stressata muista kuljettajista lentokentällä.
- Anonyymi
Me maksoimme 150 dalasia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu3703184Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3151516En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n841312- 1081311
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991305Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591255- 481155
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi801062Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa25960- 33847