Mikä olisi sopiva hinta taksista lentokentältä Senegambia beach hotelliin?
Kyydin hinta?
8
421
Vastaukset
- putipati
Lentokentällä on pääoven ulkopuolella seinässä lista taksien hintataksoista eri hotelleihin. Voihan tietysti yrittää tinkaista.
Viimeksi taksilla mennessäni maksoimme 500 dalasia, mutta hinnathan ovat nousussa, joten kannattaa varautua 600-700 dalasiin.- Tupu
kiitos vastauksesta...onko sinulla tietoa taksien koosta,meitä on 6 henkeä ja laukut päälle.Onko isoja autoja myös saatavilla.?
- vieras1
Tupu kirjoitti:
kiitos vastauksesta...onko sinulla tietoa taksien koosta,meitä on 6 henkeä ja laukut päälle.Onko isoja autoja myös saatavilla.?
http://pp.kpnet.fi/pesola/ Mulai Jobe /taksinkuljettaja. Haki meidätkin viimeksi pakettiautolla (taksi). Meitäkin oli kuusi hlöä ja jokaisella suuri matkalaukku. Laukut katolle (köysillä kiinni) ja ihmiset sisään :)
- max.
400 dalasia. Tuolla porukalla helpointa ottaa 2 taksia.
- Putipati
Kentältä saattaa olla hyvin vaikea isoa taksia löytää, joten suosittelen tuota kahden taksin letkaa. Pojat ovat kyllä innokkaita ahtamaan vaikka millaisen sakin autoonsa plus laukut päälle, mutta järki käteen, niin ei tule turhia riskejä.
Kannattaa muutenkin varautua pitämään päänsä kylmänä, sillä innokkaita taksikuskeja on tarjolla joka suunnasta ja kilpailu teidän rahoistanne on kovaa.- helluski
Totta on, että kilpailu turistien rahoista on kova, me olimme taksikyytiä vailla lentoasemalla ja siihen saapui useampi kuski, tarjoten kyytiä kuka mihinkin hintaan.
Kaksi heistä joutui ihan käsikähään toistensa kanssa, kilpaillessaan kumpi saa meidät kyytiinsä. No lopulta päästiin liikkeelle, hintaa tuli 500 d Senegambiaan. - vieras1
helluski kirjoitti:
Totta on, että kilpailu turistien rahoista on kova, me olimme taksikyytiä vailla lentoasemalla ja siihen saapui useampi kuski, tarjoten kyytiä kuka mihinkin hintaan.
Kaksi heistä joutui ihan käsikähään toistensa kanssa, kilpaillessaan kumpi saa meidät kyytiinsä. No lopulta päästiin liikkeelle, hintaa tuli 500 d Senegambiaan.Senegambiaassa mekin asuimme ja meidät tosiaan vei tuo Mulai Jobe....hyvin mahduttiin ja järki oli käytössä. Tunnemme hänet jo edellisiltä kerroilta joten luotimme häneen...eikä turhaan. Käytämme häntä myös matkan aikana ja aina aikataulu ym pelaa todella hyvin. Kannattaa vaikka soittaa hänelle ja sopia niin ei tervitse stressata muista kuljettajista lentokentällä.
- Anonyymi
Me maksoimme 150 dalasia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1275725
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3962539- 1342457
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv52053- 121213
Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍81022- 571016
- 51892
- 76815
Temusta tilaamiseen tulee muutos
Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/101795