Mikä olisi sopiva hinta taksista lentokentältä Senegambia beach hotelliin?
Kyydin hinta?
8
341
Vastaukset
- putipati
Lentokentällä on pääoven ulkopuolella seinässä lista taksien hintataksoista eri hotelleihin. Voihan tietysti yrittää tinkaista.
Viimeksi taksilla mennessäni maksoimme 500 dalasia, mutta hinnathan ovat nousussa, joten kannattaa varautua 600-700 dalasiin.- Tupu
kiitos vastauksesta...onko sinulla tietoa taksien koosta,meitä on 6 henkeä ja laukut päälle.Onko isoja autoja myös saatavilla.?
- vieras1
Tupu kirjoitti:
kiitos vastauksesta...onko sinulla tietoa taksien koosta,meitä on 6 henkeä ja laukut päälle.Onko isoja autoja myös saatavilla.?
http://pp.kpnet.fi/pesola/ Mulai Jobe /taksinkuljettaja. Haki meidätkin viimeksi pakettiautolla (taksi). Meitäkin oli kuusi hlöä ja jokaisella suuri matkalaukku. Laukut katolle (köysillä kiinni) ja ihmiset sisään :)
- max.
400 dalasia. Tuolla porukalla helpointa ottaa 2 taksia.
- Putipati
Kentältä saattaa olla hyvin vaikea isoa taksia löytää, joten suosittelen tuota kahden taksin letkaa. Pojat ovat kyllä innokkaita ahtamaan vaikka millaisen sakin autoonsa plus laukut päälle, mutta järki käteen, niin ei tule turhia riskejä.
Kannattaa muutenkin varautua pitämään päänsä kylmänä, sillä innokkaita taksikuskeja on tarjolla joka suunnasta ja kilpailu teidän rahoistanne on kovaa.- helluski
Totta on, että kilpailu turistien rahoista on kova, me olimme taksikyytiä vailla lentoasemalla ja siihen saapui useampi kuski, tarjoten kyytiä kuka mihinkin hintaan.
Kaksi heistä joutui ihan käsikähään toistensa kanssa, kilpaillessaan kumpi saa meidät kyytiinsä. No lopulta päästiin liikkeelle, hintaa tuli 500 d Senegambiaan. - vieras1
helluski kirjoitti:
Totta on, että kilpailu turistien rahoista on kova, me olimme taksikyytiä vailla lentoasemalla ja siihen saapui useampi kuski, tarjoten kyytiä kuka mihinkin hintaan.
Kaksi heistä joutui ihan käsikähään toistensa kanssa, kilpaillessaan kumpi saa meidät kyytiinsä. No lopulta päästiin liikkeelle, hintaa tuli 500 d Senegambiaan.Senegambiaassa mekin asuimme ja meidät tosiaan vei tuo Mulai Jobe....hyvin mahduttiin ja järki oli käytössä. Tunnemme hänet jo edellisiltä kerroilta joten luotimme häneen...eikä turhaan. Käytämme häntä myös matkan aikana ja aina aikataulu ym pelaa todella hyvin. Kannattaa vaikka soittaa hänelle ja sopia niin ei tervitse stressata muista kuljettajista lentokentällä.
- Anonyymi
Me maksoimme 150 dalasia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662328Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381923Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣291646Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1761613Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1001506Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1851253Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1311238Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬251156En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9962- 77959