Tällä hetkellä tässä vanhassa treffiversiossa näkyvissä oli vain 20 uusinta viestiä, ja aina kun poisti näitä uusimpia näkyviä viestejä, esiin tuli vanhempia alle 6kk vanhoja viestejä. Hyvä! Miten nyt sitten kun TÄNÄÄN vasta kuulin tästä että viestit säilyvät vain 2viikkoa? Mulla olis niin paljon alle 6kk mutta yli 2vkoa vanhoja viestejä joita en nyt ehdi tallentamaan mutta haluaisin säilyttää, eiköhän olisi reilua että ne nyt vielä sen 2viikkoa pysyivät tallessa että ehdin ajan kanssa tulevana vapaapäivänäni lopultakin ottamaan talteen haluamani viestit!?!
Viestit säilyvät kaksi viikkoa - no mites sitten..?
7
991
Vastaukset
- 2012
Samaa mieltä, huonompaan suuntaan menee taas suomi24 treffien uudistus.
Saas muutenkin nähdä miten se tulee toimimaan?
tietty epäilys on olemassa... - neuvoja7
Maalaa viesti, sano xsel -b >>talteen ja maalaa seuraava jne..
Ellei ole käytössä ylikätevä Linux, niin sitten vaikka tallennat sivut suoraan html:na tai tekstinä, esim. firefoxille "downthemall"-lisuke niin on yhdellä napilla hoidettavissa. - Juna meni jo
Ehtisit jos haluaisit ja yrittäisit. Vain 20 viestiä, ja siinä ajassa kun kirjoitit tuon olisit ehtinyt copy-pastettaa kaikki 20 viestiä talteen, mihin tahansa tekstitiedostoon tai muualle. Ei siinä mitään sen kummempaa tarvita.
Jos haluat pelastaa 200 viestiä jotka historiasta esiin pullahtavat, olisi urakka toki vähän isompi, mutta sama asia. Voivottelun sijaan olisit voinut senkin tehdä. Itse en pidä tuosta uudistuksesta, mutta eivät ne kesken päivitystä varmaan mitään muutoksia tuohon yht'äkkiä tee, ikävä kyllä.- Nainen Kiireinen
Muuten hyvä vaan kun jotkut meistä tekee sellaisia ihmeellisiä asioita kuin TÖITÄ leipänsä eteen - ja niitä viestejä oli yli 300. Jos ei ole mitään asiallista sanottavaa niin ei tarvitse joka asiasta olla aina vinoilemassakaan! On tämä ihme kiukuttelijoiden voivotuspaikka - miten ihmeessä S24:n ylläpito kestää tätä..? :o Taidanpa uudistaa itseni saman tien muualle täältä..
- Oppia ikä kaikki
Nainen Kiireinen kirjoitti:
Muuten hyvä vaan kun jotkut meistä tekee sellaisia ihmeellisiä asioita kuin TÖITÄ leipänsä eteen - ja niitä viestejä oli yli 300. Jos ei ole mitään asiallista sanottavaa niin ei tarvitse joka asiasta olla aina vinoilemassakaan! On tämä ihme kiukuttelijoiden voivotuspaikka - miten ihmeessä S24:n ylläpito kestää tätä..? :o Taidanpa uudistaa itseni saman tien muualle täältä..
Ei ole tarkoitus kiukutella, vaan vähän herätellä todellisuuteen :) Yhtä hyvin sinun kirjoitusta voi sanoa kiukutteluksi. 300 viestiä talteen? Moneltako kymmeneltä/sadalta ihmiseltä? Olisiko aika siirtyä elämässä eteenpäin? Niistä muutamista viesteistä voi toki aikansa nauttia, mutta ei ne vie elämässä eteenpäin. Ja toisekseen sähköpostin välitykselläkin useimmat viestii keskenään, jos juttua riittää enemmänkin, joten jos käytät treffit osiota sähköpostilaatikkonasi, niin se on oma vika, eikä suinkaan normaalia, minkä ylläpito olisi huomioinut.
Heippa Kiireinen Nainen,
Viestisi säilyvät palvelussa kyllä, mutta maksuttomassa perusprofiilissa sinulle näkyvät viestit vain viimeisen kahden viikon ajalta. Eli jos päätätkin tilata Treffit Plus -paketin jossain vaiheessa, myös vanhemmat viestisi tulevat sinulle näkyviin.
Terkuin,
Elina
Suomi24- ....
Kuka haluaa maksaa toimimattomasta palvelusta?
Eilinen palstan julkaisu oli taas hyvä esimerkki siittä, kuin suomi24 toimii. Aina kun tulee uudistuksia, niin tulee paljon ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o1915151Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.1212257"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää2071943Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki221880Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol581502Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine2671298Lieksa tukee kuntoutumista reilusti
Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito851149Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole791009Nato on käytännössä kuollut!
Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh293966Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos
Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.41952