Spice Girls - Elossa jälleen

electricguy94

Hei, ajattelin tehdä uuden keskustelun tänne yhdestä kaikkien aikojen menestyneimmästä yhtyeestä The Spice Girlsistä.
Maailma muuttuu kokoajan, bändit hajoilevat, ja palaavat takaisin.
Spice Girls, 90-luvun menestynein bändi, ja kaikkien aikojen menestynein tyttöyhtye on lopettanut musiikkinsa jo tähän mennessä kahdesti.
Spaissarit tekivät viimeisimmän paluunsa Lontoon Olympialaisten päätöskonsertissa 2012. Tämä jäi viisikon viimeiseksi tällä kokoonpanoolla.

Yhtyeestä tuttu, Melanie C on ilmoittanut MTV Music Awards 2012 haastattelussa, että paluu on aivan mahdollinen. Hän tosin sanoi, että Victoria Beckham jätti yhtyeen heti Olympialaisten jälkeen, mutta ilmoitti, että hän, sekä Emma Bunton, että Geri Halliwell olisivat mahdollisesti valmiita herättään Spaissarit henkiin vielä kerran.

Tässä teille purtavaa, ja vielä kysymyksiä.

1. Kuka on suosikki Spaissarisi? Kenellä paras ääni?
2. Kuka oli keulahahmo 1996-1999, ja 2007-2009?
3. Lempi biisisi?
4. Kuka on menestynein soolouralla (ei Victoria)?
5. Ja vielä lopuksi, kuinka mahdollisena pidät Spaissareiden paluuta asteikolla 1-3? En, ehkä, kyllä.

[IMG]http://i45.tinypic.com/2exu77o.jpg[/IMG]

[IMG]http://i50.tinypic.com/260zyva.jpg[/IMG]

[IMG]http://i46.tinypic.com/hwk0mw.jpg[/IMG]

[IMG]http://i47.tinypic.com/2hzkchf.jpg[/IMG]

[IMG]http://i49.tinypic.com/295fri9.jpg[/IMG]

10

566

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fuki jukk

      Hieno ryhmä, halusin niin harrastaa seksiä sporty spicen kanssa,

    • JakeSuomi

      Moi!

      Olen aina ollut suuri Spice Girls fani. Mel C taitaa olla vahvin laulaja ja parhaiten soolona menestynytkin ja näin, mutta mun mielestä on ihan turhaa pistää heitä paremmuus järjestykseen. Kaikilla heillä on oma laulu tyylinsä ja tekniikkansa sekä myöskin lava esiintyminen on heillä jokaisella omalla tavallaan persoonallinen.

      Spice Girls biiseistä Goodbye, Viva forever ja 2 become 1 on tosi hyviä, mut tykkään kyllä koko bändin tuotannosta. Ja tuosta paluusta 2 eli ehkä. Olisi kyllä hienoa nähdä heidät vielä edes yhdellä maailman kiertueella ja jos uutta musiikkia tekisivät tai edes ennen julkaisemattomia biisejä julkistettaisiin. Spice Girls forever!

      http://jake.suntuubi.com/

    • SPICE GIRLS & 2001

      1. Scary Spice = Melanie B, ja parhain ääni on hänellä
      2. En ny tiiiiiä.
      3. Wannabe! Paras! Kuuntelen nytkin.
      4. Emt..
      5. 3, koska hehän OIKEASTI palaavat viisihenkisenä ensi vuonna! ♥

      Ja kaiken tekee hauskaksi se, että olen syntynyt 2001. :D

    • Spice Guy

      Spice Girl Forever! On tarjottu kuulemma kymmeniä miljoonia paluusta bändille, ainakin Las Vegasin suunnalta. Saas nähdä saavatko taivuteltua Victorian paluuseen tai tarjoaako joku niin paljon rahaa, että rouva Beckham ei voi vastustaa. Mut joka tapauksessa spaissarit on bändien maailman kaikkien aikojen paras koskaan ikinä! Girl Power! :)

    • SPAISSAUS

      Tumma mimmi on upein. mitäs biisejä niillä olikaan?????

    • tyak

      hirveaa paskaa

    • Metsään.meni

      Kerran satuin kuulemaan konsertissa taltioitua esitykstä. Olisiko ollut Turkissa? En ole varma. Joka tapauksessa laulu oli falskia eli meni nuotin vierestä. Studiossa tehtyihin levyillä julkaistaviin esityksiinhän nämä epäpuhtaudet on helppo korjata teknisillä laitteilla.
      Ei Spice Girls kuitenkaan niin metsään laulanut kuin Sex Pistols, joka tuotti minulle suurta hupia esityksillään. Parasta heissä oli, että he olivat epämusikaalisuudestaan huolimatta erittäin tosissaan!

    • feep

      en tykanny

    • ShakiShakii

      1. Geri - hän sai aikaan sähäkkyyttä. Hänen lähtönsä jälkeen musiikin taso laski ja Forever oli vain OK albumi. On varmaan ainoa kerta kun oon surrut kenenkään lähtöä yhtyeestä, no olin silloin teini-iässä.
      2. Mielestäni kukaan ei ollut keulahahmo ja se oli Spice Girlsissä mahtava asia. He eivät olleet kuten Destiny's Child, jossa Beyonce sai vallan tai Supremes, joka oli loppuaikoina vain Diana Ross ja taustalaulajat. Jokainen oli persoonallinen ja silti tasa-arvoinen.
      3. Say You'll Be There. Siinä on yksi mahtvimmista melodioista koskaan. Se oli eka Spaissareiden musavideo, jonak otin VHS:lle. Katselin sen varmaan 200 kertaa aikoinaan.
      4. Menestystä voi mitata levymyynnillä, konserteilla yms. Mielestäni Geri on onnistunut parhaiten tasokkaaseen musiikkiin. Hänen musavideonsa oli uraauurtavia. Hän esineellisti miehet, mikä oli epätavallista aikoinaan. Toki huumoria. Geri kannattaa tasa-arvoa. Myös Emman musiikki on tosi hyvää.
      5. En usko, että he palaavat ainakaan tekemään albumia. Yksittäinen konsertti voi olla mahdollinen. He vihaavat toisiaan. Sama kuin ABBA tai The Beatles, jossain vaiheessa ei enää jaksa toisia.

    • Tämä bändi kuuluu mun teinivuosiin. Tykkäsin tästä, mutta en kehdannut pitää bändin julistetta näkyvissä seinällä (oli seinällä siten, ettänjäi piiloon mun huoneen oven taakse, kun oven avas), vaikka mulla oli huoneen ovessa sisäpuolella iso Leonardo Dicaprion pään kuva ja sängyn vieressä seinällä kaks isoa julistetta, jossa oli Leonardo Dicaprio Rautanaamio-elokuvassa =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      914
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe