Miehelläni ja minulla on tällähetkellä kaksi lasta, 14v ja 12v tytöt. Itse olemme vähän päälle kolmekymppisiä. Arkemme on yleensä aika kiireistä, mutta toisaalta aika helppoa. Matkustelemme usein, mikä on kahden lapsen kannalta helppoa. Olemme nyt harkinneet kolmatta lasta, mutta päätös on suuri, ja siksi mietimmekin sitä vähän kauemmin. Ikä ei vielä este ole. Lapsien ikäero olisi kuitenkin aika suuri, mutta emme usko sen olevan ongelmana. Kysyn nyt mielipiteitä, että onko kolme lasta liikaa?
Tekisimmekö vielä vauvan?
serafinn
5101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
On liikaa. Nuorena olette aloittaneet. Ihmeen hyvin käynyt kun yhdessä vielä. Yleensä tehdään kuopus teidän iässä, jos suhde kunnossa.
Se on omasta jaksamisesta ja halusta kiinni.
Ikävä kyllä.
Jos siltä tuntuu niin toimeks vaan! Mieti, saat paljon aikaa viettää vauvan kanssa, kun tytöt ovat jo isompia, eivät mitään taaperoita. Lisäksi heistä on taatusti iso apu vauvan hoidossa! Toki tytöillä on murrosikä aluillaan, joten sen puolesta voi olla rankkaa. Mutta mä olen sitä mieltä että siitä vaan! :) tsemppiä!
Ei lapsenhankita todellakaa ole "siitä vaan" !
Äly hoi! Adoptoikaa vaikka jonkun vastuuttoman pennun jälkeläinen, kun moni muukin on ajatellut "siitä vaan"!