Johanna Tukiaisen oikeudenkäyntikuvat
Näädänmetsästäjä
32948
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Tässä toinen kuva. Kuvat on otettu kuvakaappauksina Iltalehden julkaisemasta videosta.
http://aijaa.com/eVK1SC
Käsitykseni mukaan taustalla on naistoimittaja, joka on juuri tullut kahvilan ovesta sisään ja rientää kuvaajan taakse tekemään muistiinpanoja siitä, mitä Tukiainen puhelee. Iltalehden oikeudenkäyntivideossa sama leidi vilahtaa samassa kohdassa. Video Helsingin Oikeustalolta 27.11.2012:
http://www.iltalehti.fi/iltvviihde/20121127015809594_a2.shtml
Videolla näkyvillä mm. Johanna Tukiainen, Julia Tukiainen, Olkalaukkuhomo ja muutama näätä sekä pari oikeusavustajaa. Videon kesto 1:33.
Kuvittelin, että näädät ovat kauniita ja hoikkia nuoria naisia, mutta kuvat kertovat ihan muuta :) Videolla vilahtavat näädät ovat paksujalkaisia lylleröitä :) Jos ette usko, voin laittaa kuvat todisteeksi :)
Voisitko valaista asiaa, mistä on kysymys.
Olen sitä mieltä, että nuo kakki nuo kahviossa olleet henkilöt ovat median palveluksessa olevia, mm. toimittajanainen lehtiö kädessään ja mies ammattilaiskamera mukanaan. Näätälaumat odottivat kahvion ulkopuolella ja salin edustalla ennen istuntoa.
Trkoitatko näädillä näitä henkilöitä? Jos Johanna Tukiainen on lihava, eivät Tukiaisen taustalla olevat ihmiset ihan hoikkia ole :)) ))
http://aijaa.com/SHBkn5
Näätiä vilistää kaikkialla, ja heitä on niin montaa sorttia, ettei tuosta nyt osaa sanoa juuta eikä jaata.
Henkilöt voivat olla myös oikeustieteen opiskelijoita, joilla saattaa olla viikon harjoitustyönä oikeudenkäyntiasetelmasta kirjoittaminen, pohdinta ja oman ratkaisun esittäminen.
Niinpä niin ;)
Ihan normaalipainoisia ovat kuvassa näkyvät bobodyt. Yhtään lihavaa näätää tai muutakaan yleisön edustajaa ei kuvassa näy.
Hoikkia ja siistinnäköisiä nuoria.
Mä olin jollain lukion kurssilla, jossa piti käydä seuraamassa joku oikeudenkäynti ja kirjoittaa siitä raportti. Ihan hyvin voi olla vastaavia tapauksia nämä henkilöt kun ovat aika nuoria näädiksi... Näädäthän on vanhempia naishenkilöitä, joilla on tummat hiukset ja silmälasit, ovat myös lihavia ja kateellisia.
On ihan tavaomaista, että juuri oikeudenkäynneistä laaditaan raportteja oikeustieteellisen tutkinnon osana.
Haluuko näädät julkisuutta, kun tänne postailevat kuviaan?
Onpa outo näädännaama, puistattaa!
Tässä on naama, josta kuvan nappasin:
http://pihlajavesi.keuruu.fi/pihlajacd/metsapol/naata.jpg
Siinä sitä ollaan ja ihmetellään.
Uteliaisuus ja nokkeluus ovat näädän ominaisuuksia.
Älä sä urpo sotke viattomia luontokappaleita noihin iljettäviin kaksijalkaisiin, jotka luvatta itseään näädiksi nimittävät!
Muuta yhteistä ei ole kuin mieltymys haaskalla käyntiin.
Olen hyväsydäminen, hemaiseva luonnonlapsi.
Joku outo ghost.....
Näätäpopulaatio tekee ansiokasta työtä asioiden todellisen laidan selvittämisessä, hyvä.
Surkea keski-ikäisten ämmien lauma, joiden elämästä puuttuu sisältö!
Ansiokasta huom "TYÖTÄ", ketkähän ne harhoissa elää ;)))))))
Me näädät kannatamme ajattelun ja sanomisen vapautta.
Me emme kauhistele mitään. Meiltä ei heru myöskään myötätuntoa tai sääliä, jos suomalaisia ihmisiä on huijattu, yritetään huijata tai suomalaisille valehdellaan. Me olemme kouluttautuneita, maailmaa nähneitä tavallisia kansalaisia koko kirjossa.
Emme rajoita sanomisen vapautta. Emme nälvi tai arvioi toisia keskustelijoita. Näätätoveri ei myöskään lyö, eikä ole väkivaltainen, ei uhittele eikä sotke tassujaan lokaan. Teemme pelkkää objektiivista havainnointia ja tosiseikkojen paljastamista, so. näätimistä. Ymmärrämme myös, että rapatessa voi joltain roiskua.
Kannatamme monipuolista, rehevää ja yllätyksellistä keskustelua ja sanojen liittämistä yhteen, ajatusten ja tunteiden virtausta. Mielestämme kansalaisia ei tarvitse paapoa missään asioissa. Ymmärrämme, että on monia maailmankaikkeuksia. Otamme huomioon toisetkin näkökannat. Asioissa kun tuppaa olemaan kolme puolta: sinun, minun ja oikea.
Uskomme, että monipuolisen keskustelun kautta asioiden ydin voidaan yhdessä löytää, ja että jokainen saa katsoa sitä sitten omasta suunnastaan, mikäs siinä.
Edelleen, nyt on yksinkertaisesti uusi internet-aika ja asioita pitää nostaa monipuolisesti esille. Kaikki materiaali pitää punniten katsoa, ja yksipuolisesti totuutena väitetyt asiat pitää arvioida kaikilta kanteilta. Eihän sitä koskaan tiedä...
Seuraamme, miten asiat etenevät. Otamme ne ihan sellaisina kuin mitä ne ovat.
Yleisesti, asiat ja ilmiöt ovat juuri sitä, miltä ne näyttävät; mitäs sitä muuta väittämään. Vertaamme täsmällisiä havaintoja yleiseen elämänkokemukseemme ja tosiseikkoihin, jopa tieteellisesti osoitettuihin. Hyväntahtoisesti hymähdellen. Tottakai.
Ilmiöitä pitää arvioida kaikilta kanteilta. Sellainen ajattelun ja sanomisen vapaus vallitsee Suomen pörröhäntänäätien keskuudessa.
Seurataan tilannetta. Emme onneksi elä Pohjois-Koreassa tai Neuvostoliitossa Pravda-hengessä. :)) Täällä meillä pörhöhännät tekevät vain työtään ja jakavat uutisaineistoa eri puolilta ja erilaisista näkökulmista.
Okei. Ota iisisti. Periaatteet ovat asialliset. Sulatellaan vielä tätä lisää.
Suomessa ei ole tapana kumarrella kellekään tai millekään.
"Ilmiöitä pitää arvioida kaikilta kanteilta."
Onko tietoa jollain, mikä on määrätty seuraavan oikeuskäsittelyn päiväksi?
Kuulemma 20.8.2013 klo 13. Nähdään silloin Oikeustalolla.
Selvä. Nähdään Oikeustalolla.
Nautin täysin siemauksin tuosta edellisestäkin oikeudenistunnosta. Ja lisää herkkua on siis tiedossa.
Ehtiikö seuraavaan istuntoon ja samaan nippuun Johannan elokuussa 2012 tekemäksi epäily pureminen naisen kasvoihin ja muu pahoinpitely silloin?
Kyllä niin tehdään. Esitutkinta on valmistunut, ja asia on mennyt syyttäjälle.
Isot sakot siitä on tulossa ainakin, ja koska muitakin pahoinpitelyjä on korissa, ehdoton vankeustuomio 6-18 kk on erittäin todennäköinen syksyn istunnossa.