Elikkäs ihan lyhyesti selitettynä: olen ihastunut erääseen tyttöön luokallani, mutten pääse keskustelemaan hänen kanssaan enempää, koska kaikki välitunnit ja muutkin ajat hän on vain ja ainoastaan oman pienen kaveriporukkansa keskellä. Miten voi mennä puhumaan yhdelle tietylle henkilölle, joka on jatkuvasti kaveriensa piirittämänä?
Kaveripiiri Ongelma
Insertnamehereplease
454
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oot vissiin yläasteella?
Kai se nyt joskus ees on yksin? Entä jos koitat puhua jotain luokassa?
Jos se johtuu taas siitä,että olet itse suosittu ja hän ''epäsuosittu'' etkä viitsi mennä hänelle sen takia puhumaan niin unohda koko juttu.. Jos taas voit uhrata oman ''maineesi'' siihen, niin menet vaan rohkeasti puhumaan, vaikka jotain, että ''mitä meillä on seuraavalla?'' tai ''Tuliko läksyä'' yms.. Ei se sen vaikeampaa ole.
Onnea!
Jees, olen yläasteella. :P Mutta ei, ei ole ikinä yksin. Nämä kaverit odottavat häntä oven takana jopa vessareissun aikana. Ja luokassa satun istumaan kovin kaukana hänestä ja siellä on aina hirveä hälinä niin ei siinä mitään puhumaan pysty. Kiitos kuitenkin vastauksesta. (Ja siitä maine jutusta: olen kyllä menettänyt maineeni useita kertoja mutta olen saanut sen takaisin, laitetaan harkintaan :P)
Telepatian avulla. Tai sitten huidot sille, että älyää tulla luoksesi.
huidot :DD no ... tapansa kullakin.
mutta käytännössä; mikäs siinä? :D