Ryanair plane almost 'crashed in Germany after pilots tried a new manoeuvre to make up lost time'
http://www.independent.co.uk/news/uk/home-news/ryanair-plane-almost-crashed-in-germany-after-pilots-tried-a-new-manoeuvre-to-make-up-lost-time-8399570.html
http://www.huffingtonpost.co.uk/2012/12/10/ryanair-flight-manchester-germany-nearly-crash_n_2271544.html?
Kiire oli tuhota koko koneellisen matkustajia.
10
299
Vastaukset
- Mutta ei lentäjiä
vai mitä tuo otsikko tarkoittaa?
- eioorahaa!
No mutta kun Ryanair on niin halpa! Kyllä tällaiset kuuluvat asiaan, tärkeintä on että säästää pari kymppiä!
- Pelkäätkö todella
lentämistä. Jos pelkäät, et voi lentään lainkaan, koska mikään yhtiö ei ole 100%:n turvallinen.
- 14+22
Pelkäätkö todella kirjoitti:
lentämistä. Jos pelkäät, et voi lentään lainkaan, koska mikään yhtiö ei ole 100%:n turvallinen.
Taitaa olla paljon todennäköisempää, että jää auton alle tietä ylittäessä kuin että länsimaisin turvallisuusstandardit täyttävä kone (eri juttu sitten jotkut afrikkalaiset tai joku Pohjois-Korean lentoyhtiö) tippuisi alas.
- Vai parikymppiä
Kyllä säästö on ennemminkin pari SATAA, ei siis ainakaan minulle mikään pikkusumma.
Esimerkiksi lentoni Hahnista Tampereelle tammikuussa 20 euroa, millä yhtiöllä pääsen sinun parinkympin säästösi mukaan 40 euron hintaan Hahnista kotiin????? - dsgfdsgjkgf
Vai parikymppiä kirjoitti:
Kyllä säästö on ennemminkin pari SATAA, ei siis ainakaan minulle mikään pikkusumma.
Esimerkiksi lentoni Hahnista Tampereelle tammikuussa 20 euroa, millä yhtiöllä pääsen sinun parinkympin säästösi mukaan 40 euron hintaan Hahnista kotiin?????Parisataa ei pikku summa?!? Minun 6,5 tunnin, siis vajaan yhden työpäivän palkka puhtaana käteen, eli tuosta jo pois verot ja sos maksut ynnä muut. Ei kovin suuri summa kyllä ainakaan minun mittapuulla.
- dgshgvfhdsvjhvsdfa
Vai parikymppiä kirjoitti:
Kyllä säästö on ennemminkin pari SATAA, ei siis ainakaan minulle mikään pikkusumma.
Esimerkiksi lentoni Hahnista Tampereelle tammikuussa 20 euroa, millä yhtiöllä pääsen sinun parinkympin säästösi mukaan 40 euron hintaan Hahnista kotiin?????No minulla tuo parisataa, jos oletetaan että se on 200 on tuollainen hiukan yli yhden työpäivän saalis puhtaana käteen. Ei mikään ihan täysin mitätön, mutta ei kyllä kovin suurikaan summa minun näkövinkkelistä.
Tuon verran yleensä minulla menee, kun käy ravintolassa kahden kesken puoliskon kanssa syömässä kaikkine viinipulloineen ja tykötarpeineen.
No rahasummat ovat suhteellisia... kenelle paljon, kenelle vähän ja kolmannelle jotakin siltä väliltä... - ¤¤¤000¤¤¤
dgshgvfhdsvjhvsdfa kirjoitti:
No minulla tuo parisataa, jos oletetaan että se on 200 on tuollainen hiukan yli yhden työpäivän saalis puhtaana käteen. Ei mikään ihan täysin mitätön, mutta ei kyllä kovin suurikaan summa minun näkövinkkelistä.
Tuon verran yleensä minulla menee, kun käy ravintolassa kahden kesken puoliskon kanssa syömässä kaikkine viinipulloineen ja tykötarpeineen.
No rahasummat ovat suhteellisia... kenelle paljon, kenelle vähän ja kolmannelle jotakin siltä väliltä...On teillä kallit ravintolat, jos tuon verran palaa rahaa kahden henkilön illalliseen. Ei meillä mene useamman ruokalajin ranskalaiseen illaliseenkaan viineineen kuin korkeintaan satanen, ehkä himpun päälle kahdelta hengeltä. Ja ihan laadukkaista ravintoloista on kyse (ei kuitenkaan mistään Michelin-tähdillä palkituista paikoista).
- dgvfhsdbvkjasbdfjkbs
¤¤¤000¤¤¤ kirjoitti:
On teillä kallit ravintolat, jos tuon verran palaa rahaa kahden henkilön illalliseen. Ei meillä mene useamman ruokalajin ranskalaiseen illaliseenkaan viineineen kuin korkeintaan satanen, ehkä himpun päälle kahdelta hengeltä. Ja ihan laadukkaista ravintoloista on kyse (ei kuitenkaan mistään Michelin-tähdillä palkituista paikoista).
150 -200€ saa menemään ihan helposti kahdella henkilöllä. Alkudrinkit, salaatit, alkuruoat, hintavimmasta päästä olevat pääruoat, viinipullo (hyvää, ei halpaa viiniä), jälkiruoat ja konjakit kahvin kera, niin ollaan noissa summissa. Laadukas shampanja siihen lisää, niin 200€ ei enää riitä.
Tietysti ei onnistu missään kebab-mestassa tai Pizza Raxissa, mutta missä tahansa ihan oikeassa ravintolassa, missä ei tarjoilla shaissea huonolla palvelulla. Hinta ei kuitenkaan ole pääasia, vaan se mitä sillä saa. Maksakoon mitä tahansa kunhan se on sen arvoista.
- Lentäjää_
Sama Iltalehdessä: http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012121116440845_ul.shtml
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial341962Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1651900Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3851797Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2161248- 921123
Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip34970- 95775
Kiantama oy
Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.15698- 32684
Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise47675