Nolo hetki

Olin eilen koeamassa uutta vitos-sarjan Audia ja se sammui kuin saunalyhty muutaman sadan metrin matkan jälkeen.

Miksi Audi ei toimi talvella?
14769
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mikäs se vitossarjan audi on? Täällä ei puhuta näköjään kun paskaa koko suomi24 automerkit palstalla.

Äänestä

Bemarin omistaja on ainoastaan nähnyt märkiä unia Audista. Mikä muuten on
Bemareissa pielessä, kun käytettynä pudottavat arvoa suhteessa enemmän kuin oikeastaan mikään muu "normi" automerkki?
-Saman voi todeta jälleenmyyntihinnoista autoliikkeiden sivuilta tai yksityisiltä markkinoilta; Bemarin saa huomattavasti edullisemmin kuin esim. Audin. Esim. jos vertaa Audi A6 - Bemari 500 sarja tai Audi A4-Bemari 300 sarja suunnilleen samalla tekniikalla ja varusteilla sekä kilometreillä. Uutena suunnilleen samat hinnat jos varusteet täsmää.
-Ehkä tämä käytettyjen Bemareiden halpuus on myös yksi selitys miksi mm. nuoret lippispäät näitä käytettyinä ostavat, rahat ei yksinkertaisesti riitä esim .Audiin. Vaikka suurinosa näistä taitaa hankkia bemarinsa erilaisilla rahoitusjärjestelyillä.

Äänestä
  • No ei sillä ole rahaa mihinkään audiin taikka bemariin, korkeintaan johonkin kasaricorollaan.

    Äänestä

Siinä on katsos start-stop-toiminto. ;) Tietysti se on aika monimutkainen juttu, jos on itse tottunut ajamaan vm -92 316i Bemarilla.

No mutta totuushan on, että et ole koskaan Audilla edes ajanut.

Äänestä
  • ja BMW kuskihan ei osaa ajaa oikealla premiumautolla eli Audilla. Kyllä me huippukuskit audin ratissa olemme ihan eri rotu.

    Äänestä

  • OikeaAudiA5 kirjoitti:

    ja BMW kuskihan ei osaa ajaa oikealla premiumautolla eli Audilla. Kyllä me huippukuskit audin ratissa olemme ihan eri rotu.

    Itse ajan tällä hetkellä audia, enkä ole niin kiihkouskovainen oman automerkkini suhteen, etten voisi tunnustaa tosiseikkoja. vag-konserni on askeleen jäljessä bmw:stä, tosin hyvin pienen, mutta kuitenkin. Jos kiihkoilisin, niinkuin valitettavan monet täällä suoli24:ssä olisi maailman paras auto mielestäni vuosien mittaan vaihtunut mersusta volvoon, saabiin bemariin audiin..., mutta kyllä se mielestäni on aina ollut bmw ja tulee myös olemaan, vaikken pariin vuoteen bemaria olekaan omistanut

    Äänestä

  • Audia ylistetään yli. Eräällä ystävällä kului muutama tonni korjauksiin. Ei ollut luotettava. Ikää oli 12 vuotta.

    Äänestä

Oho, aika jännä juttu. Eikö sulla käynyt vasta ihan samalla tavalla 5 -sarjan bmw:n koeajolla?

Äänestä

Audi=Skoda=Volkswagen=Seat. Miten ihmeessä Audikuskit jaksavat hehkuttaa merkkiään kin alusta, moottorit ja sisusta on samaa tavaraa kaikissa näissä merkeissä. Itse ajan mieluiten Volkkarilla koska merkki on yhtä laadukas ja käytännössä sama auto kuin Audi mutta hinta edullisempi. En viitsisi maksaa toisesta logosta moista Audin lisähintaa.

Äänestä
  • Ihan hyvä että tutustut Audipalstalla hieman Audiin, sillä et näemmä tiedä asiasta mitään. Mutta jätä kirjoittelu niille, jotka oikeasti tietävät jotain.

    Äänestä

"Olin eilen koeamassa uutta vitos-sarjan Audia ja se sammui kuin saunalyhty muutaman sadan metrin matkan jälkeen."

Mitä tehdään silloin kun ollaan KOEAMASSA ?????

Olitko kenties koheltamassa?

Äänestä
  • Taisi olla koomassa ja näki tuollaista unta.

    Äänestä

Tavallista tarinaa. Audit sammuvat ensin, sen jälkeen kuskit.

Äänestä

Olit siis kiinnostunut Audista, eikö bemu ollutkaan se oikea?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bemarin omistaja kirjoitti:

Olin eilen koeamassa uutta vitos-sarjan Audia ja se sammui kuin saunalyhty muutaman sadan metrin matkan jälkeen.

Miksi Audi ei toimi talvella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu