Minkä merkkisten ihmisten kanssa olet seurustellut? Mikä on oma horoskooppisi?
Kumppaniesi horoskooppi?
12
1598
Vastaukset
- Riina
Itse olen Kalat. Vakavimmat suhteet on ollut kaksosten kanssa mutta, päätyneet eroon pitkien yhdessä olo vuosien jälkeen. Viimmesin kesti 15v. Tällä hetkellä on plakkarissa kauris...hm.. katsotaan mitä tulee =o)
- Lissu
Vakavia suhteita on ollut kalan ja ravun kanssa. Tuon ravun kanssa olen vieläkin. Kauris miehen kanssa oli hyvin pikainen romanssi joskus.
Rapu on paras =) Itse olen oinas. - nejti
Itse olen aurinkorapu, nousu- ja kuuleijona.
seurustellut olen aurinkoneitsyen (nousu leijona ja kuu ravun) kanssa, suhde ei ollut puolta vuotta pidempi. olen seurustellut myös aurinkoleijonan (nousuleijonan, kuu skorpionin) kanssa. leijonamies tuntui "ahdistavan" minut nurkkaan, eikä ollut oikeen haluakas päästämää minnekään, kuten neitsytkin. nykyisin seurustelen aurinkokaksosen(nousuleijona,kuu härässä) kanssa. Kaksonen tuntuu tarvitsevan itsekin aikalailla vapaata tilaa ympärilleen niin tämä suhde tuntuu hyvältä. luotettava ja ihana kumppani.
oisko kellään muuten mitään kommentoitavaa tähän, että mun kaikki poikaystävät (entiset tai nykyiset) on ollu nousuleijonia, ja olen itsekin. Ja kuumerkkikin on sopinut oman aurinkomerkkini kanssa yhteen.- .........
Nousuleijona on parrasvaloissa viihtyvää sorttia. Ehkä huomionhaluisena tyyppinä haet rinnallesi samantapaista ihmistä.
- aries
Johtuu varmaan siitä, että leijona on yleisin nouseva merkki. Olen lukenut jostakin siitä, että eniten ihmisiä on syntynyt leijonan aikaan.
Itse muuten olen oinas ja nouseva vaaka, täysin vastakkaiset merkit ja sen kyllä luonteessa huomaa! Kumppani on rapu ja nouseva leijona. Toimiva juttu, tosin kotona viihtyvä rapu ei meinaa jaksaa menossa mukana aina joskus.
- Jonna
Olen kauris ja tällä hetkellä olen naimisissa kauriin kanssa. Pisimmät seurustelusuhteet minulla ovat olleet leijonan ja skorppionien kanssa.
- kaurislainen
yksi taisi olla rapu
toinen kalat
kolmas oinas
neljäs leijona
nykyinen härkä
(sitten on ollut niitä romansseja, niistä yksi taisi myös olla oinas):)
Itse olen kauris, nouseva jousimies- neitsyt
pari vuotta oinaan kanssa... tuulta ja tappuraa, seitsemän härän kanssa.. turvallista ja kaverillista, nyt kalan kanssa... herkkää ja ihanaa..
- Neitsyt
Oon neitsyt,omat kokemukseni tässä: Oinas -liian kova menemään, Kauris on liian rauhallinen ja jotenkin liian tasainen, kalat taas aivan liian haaveileva ja pilvilinnoissa elävä ja ´takertuu aiiivan liikaa.. Nykytilanteeni onkin sinkku kun kukaan ei kelpaa..Vähän kranttu oon näin neitsyenä..
- Catherine
......muutamien kaksosten, yhden ravun, yhden härän, yhden neitsyen...ja nyt skorppionin kanssa
- jellonatar
olen leijona, nousumerkiltä skorpioni pluto asteentarkasti askendentilla, kuu kaksoset.
pidemmät jutut ovat hoituneet maamerkkien kanssa, 2x härkä ja 1x kauris.
suurta vetovoimaa/intohimoisimmat&mieleenpainuvimmat seikkailut skorpionien kanssa. jostain syystä etenkin skorpparin merkissä syntyneitä ihmisiä sattuu tielleni tuon tuosta =) - mä vaan
Mä olen seurustellut seuraavanlaisten kanssa:
-kalat 2v
-oinas 6kk.
Ja nykyisen avomieheni (vesimies, nousevaleijona, kuukauris) olen seurustellut 4v, joista 2v ollaan oltu kihloissa ja asuttu yhdessä.
Itse olen kauris,nousevakaksonen ja kuuvesimies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462362Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648